P. ŽIDONIO nuotr.

Savivaldybės aukcione – neeilinis turtas

Savivaldybės aukcione – neeilinis turtas

Panevėžio savivaldybė ant prekystalio kloja du buvusius daugiabučius.

Už abu namus, renovuotus prieš šešetą metų, kartu su ūkiniu pastatu ir žemės sklypu prašoma beveik 300 tūkst. eurų.

Nors Savivaldybės sąlyga potencialiam pirkėjui – įsigyti abu namus, susidomėjusiųjų tokiu neeiliniu pirkiniu atsirado ne vienas.

Parduodami namai

Panevėžio savivaldybė lapkričio viduryje skelbia precedento neturintį aukcioną, kokio mieste dar nėra buvę: pirkėjo ieškoma J. Janonio gatvėje vienas šalia kito stovintiems dviem renovuotiems tuštiems daugiabučiams.

J. Janonio gatvės 8-uoju numeriu pažymėtame name įrengti 8 vieno kambario butai ir 3 dviejų kambarių, o 10-ajame name yra 20 būstų, iš jų 12 – vieno kambario ir 8 – dviejų kambarių.

Visi būstai nėra itin erdvūs – nuo 26,20 iki 51,07 kv. m ploto.

Už abu namus, taip pat ūkinį 209 kv. m pastatą bei 56 arų žemės sklypą prašoma pradinė kaina siekia 281 tūkst. 547 eurus.

„Tikslingiau šituos daugiabučius parduoti ir nupirkti socialinių būstų patrauklesnėse vietose, nei apgyvendinti žmones pramonės rajone.“

J. Petrauskė

Virė gyvenimas

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Jolantos Petrauskės teigimu, visi statiniai ir sklypas parduodami kaip vienas objektas ir jie negali būti skaidomi.

Nepaisant tokios sąlygos, pirkinys J. Janonio gatvėje, kur koncentruojasi miesto pramonė, kelia susidomėjimą ne vienam potencialiam pirkėjui.

„Susidomėjimas aukcionu yra, jau esu suderinusi ir apžiūrą kitą savaitę“, – teigė J. Petrauskė.

Pardavinėjami renovuoti daugiabučiai J. Janonio gatvėje jau metus stūkso užkaltais langais.

Kadaise juose virė gyvenimas.

Viename šių pastatų veikė Laikinieji vaikų globos namai, tačiau prieš dešimtmetį vaikus iškrausčius arčiau miesto centro, patalpas nuspręsta pritaikyti socialiniams būstams.

Kitame daugiabutyje taip pat buvo įkurdinti socialiai remtinieji.

Už abu daugiabučius, renovuotus prieš šešetą metų, kartu su ūkiniu pastatu ir žemės sklypu prašoma beveik 300 tūkst. eurų. P. ŽIDONIO nuotr.

Už abu daugiabučius, renovuotus prieš šešetą metų, kartu su ūkiniu pastatu ir žemės sklypu prašoma beveik 300 tūkst. eurų. P. ŽIDONIO nuotr.

Plaukdavo skundai

Dar 2018 metais Savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta iš šių dviejų namų iškelti socialinių būstų nuomininkus.

Pasak J. Petrauskės, to priežastimi tapo jų pačių nuolatiniai skundai dėl netinkamų sąlygų gyventi – pramonės įmonių triukšmo, taršos, intensyvaus sunkiasvorių transporto priemonių eismo J. Janonio gatvėje.

Eilėje valdiškos pastogės laukiantiems remtiniesiems įsiūlyti tokį socialinį būstą Savivaldybei virto problema – dažnas nesutikdavo čia keltis gyventi motyvuodami, kad būstai pramoninėje zonoje, toli prekybos centrai, mokyklos ir darželiai.

„Savivaldybės administracija, bandydama išnuomoti socialinį būstą J. Janonio gatvėje, nuolat susidurdavo su dideliu pasipriešinimu“, – sako J. Petrauskė.

Pagal Panevėžio teritorijos bendrąjį planą pastatai, esantys J. Janonio gatvė 8 ir J. Janonio gatvė 10, patenka į pramonės ir sandėliavimo zoną. Pagal tą patį planą tokioje teritorijoje gyvenamųjų pastatų statyba negalima.

Abu daugiabučiai pastatyti gerokai anksčiau iki tokių apribojimų atsiradimo – dar 1947–1948 metais.

„Pagal bendrąjį planą ten negalima statyti naujų gyvenamųjų namų. Šitų niekas neliepia griauti, bet iš jų žmones Savivaldybė iškraustė, nes tokioje vietoje gyventi tikrai nekomfortiška. Tikslingiau šituos daugiabučius parduoti ir nupirkti socialinių būstų patrauklesnėse vietose, nei apgyvendinti žmones pramonės rajone“, – sako J. Petrauskė.

Nuo gamybos iki logistikos

Specialistė svarsto, jog įsigijusieji daugiabučius nuolat gyventi ne itin patrauklioje vietoje juos galėtų panaudoti gamybai, logistikai arba laikinam apgyvendinimui.

Į miesto Savivaldybę yra kreipusis ir J. Janonio gatvėje veikianti įmonė „Roquette Amilina“, prašydama apsvarstyti galimybę dėl Savivaldybės būstų nuomininkų iškeldinimo iš visiškai šios gamyklos kaimynystėje esančių abiejų daugiabučių. Abiem pusėms – ir verslui, ir gyventojams – reiškiant nepasitenkinimą vienas kito kaimynyste, ir buvo nuspręsta žmones iškraustyti, o dar ne taip seniai renovuotus pastatus – parduoti.

Kaip viena iš potencialių pirkėjų įvardijamos bendrovės „Roquette Amilina“ vadovas Edvinas Bernotas teigia kol kas negalintis atsakyti, ar išties įmonė dalyvaus aukcione.

„Mąstome apie tokią galimybę“, – teigė vadovas.

Į klausimą, kokiai veiklai galėtų būti panaudoti nuolat gyventi netinkami daugiabučiai, direktorius atsakė, jog apie tai taip pat dar mąstoma.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų