M. Garucko nuotr.

Panevėžyje balsuoti atėjo mažiau nei pusę rinkėjų

Panevėžyje balsuoti atėjo mažiau nei pusę rinkėjų

Sekmadienio vakarą baigėsi rinkimai į savivaldybių tarybas ir tiesioginių mero rinkimų pirmasis turas.

Rinkimų apylinkės 20 val. uždarė duris. Komisijos pradeda skaičiuoti rinkėjų balsus.

Panevėžyje šiandieną prie balsavimo urnų pareikšti savo valią atvyko 37,01 proc. rinkėjų, rajone – 34,63 proc. rinkėjų.

Kartu su išankstinio balsavimo duomenimis, iš viso Aukštaitijos sostinėje Savivaldos rinkimuose dalyvavo 41,02 proc. turinčiųjų balsavimo teisę, rajone –39,84 proc.

Pasyviau už panevėžiečius balsavo tik Šiaulių rajono (39,72 proc.) ir Klaipėdos miesto (38,66 proc.) bei Klaipėdos rajono (39,98 proc.) gyventojai.

Panevėžyje aktyviausiai prie balsavimo urnų ėjo Pilėnų rinkimų apylinkės žmonės. Iš čia registruotų 3575 rinkėjų pilietinę pareigą atliko 46,63 proc. Taip pat aktyvios buvo J. Balčikonio (iš 1954 rinkėjų balsavo 46,52 proc) bei Rožių (iš 4011 balsavo 46,25 proc.) apylinkės. Pasyviausiai balsuoti ėjo V. Žemkalnio (32,46 proc) ir Staniūnų (32,56 proc.) rinkimų apylinkėse registruoti panevėžiečiai.

Policijos departamento duomenimis, nuo vasario 27-osios iki sekmadienio 20 val. visoje Lietuvoje užfiksuoti 217 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Mažiausiai – po tris pranešimus apie tokius pažeidimus policija sulaukė iš Panevėžio ir Telšių. Daugiausia pranešimų gauta iš Vilniaus, Alytaus, Kauno ir Tauragės apskričių.

Pradėta 11 ikiteisminių tyrimų (Alytaus apskr. – 4, Vilniaus apskr. – 3, Kauno apskr. – 1, Marijampolės apskr. – 1, Tauragės apskr. – 1, Šiaulių apskr. – 1). Nė vieno ikiteisminio tyrimo nepradėta Klaipėdos, Panevėžio, Utenos ir Telšių apskrityse.

Dažniausi pranešimai dėl neleistinos agitacijos, galimų papirkimų, įtartinų ar neblaivių asmenų, įtartinų automobilių ar pavėžėjimų.

Kai kurie gauti pranešimai vertinami, surinkus papildomų duomenų, bus sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.

Lyginant su 2015 m. rinkimais, šiemet pranešimų ir ikiteisminių tyrimų skaičius yra mažesnis. 2015 m. iš viso buvo gauta 413 pranešimų apie galimus pažeidimus, pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai.

Komentarai

  • Kodėl „Šiauliai pasyviau balsavo“ jei jų procentai didesni?

    • Atsakyti
  • is vis kokie cia rinkimai jeigu ateina balsuoti maziau nei puse turinciu teise balsuoti.

  • Prisipazistu, nebuvau balsuoti, sekmadieni buvau isvykusi, o per isankstinius nespejau del darbu

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų