R. Lukoševičiaus nuotr. Lietuvos bėgimo taurės bendros įskaitos lyderis, panevėžietis Tadas Baranauskas.

Savaitgaliai – bėgimo ritmu

Į antrą pusę persiritusio Lietuvos bėgimo taurės sezono likusius etapus jau galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o 10-asis etapas pirmą rugpjūčio šeštadienį šalies bėgimo bendruomenę kvietė į Šiaurės Lietuvos perlą – Biržus.

Didžiausiame šiame regione bėgimo renginyje jėgas skirtingose distancijose išbandė daugiau kaip pusę tūkstančio bėgikų, jų gretose netrūko stajerių iš Panevėžio. Dar prieš startą buvo aišku, kad „Biržų kilometrai“ turės naują nugalėtoją, nes praėjusiais metais pusmaratonyje nugalėjęs Ignas Brasevičius šiemet sekmadienį Lietuvos garbę gynė pasaulio lengvosios atletikos čempionate.

Biržuose ilgiausioje pusmaratonio distancijoje, kurioje reikėjo įveikti 6 ratus po 3,5 km, nugalėjo jonavietis Antanas Žukauskas („Maratonas“), distanciją įveikęs per 1.15:20 val. Moterų gretose pusmaratonyje pergalę iškovojo kaunietė Gitana Akmanavičiūtė, kuri nuotolį įveikė 1.29:16 val.

Bendroje įskaitoje ketvirtas liko panevėžietis, patyręs stajeris, Lietuvos bėgimo taurės nugalėtojo vardą ginantis Dainius Gorskis – 1.20:20 val., už jo nugaros po pusės minutės penktas finišavo taip pat mūsų miesto bėgikas Tadas Baranauskas (1.20:50 val.). Pirmame pusmaratonio dvidešimtuke rasime dar tris bėgikus. 13-tas finišavo Remigijus Zalumskis, 15-tas – Simas Stasiukaitis, 20-tas – Romas Jurėnas.

Įdomu tai, kad T. Baranauskas, S. Stasiukaitis ir R. zalumskis dar nėra praleidęs nei vieno bėgimo taurės renginio: dalyvavo visuose 10 etapų, pradedant sausio pradžioje vykusiu Kėdainių Naujametiniu bėgimu ir baigiant paskutiniuoju Biržuose.

Nors ši trijulė ant apdovanojimų pakylos lipa nebent savo amžius grupėje, tačiau nieko nuostabaus, kad bendros bėgimo taurės įskaitos viršūnėje figuruoja jų pavardės. Pirmauja T. Baranauskas, trečias – S. Stasiukaitis, ketvirtas – R. Zalumskis. Šeštoje pozicijoje – pernai bėgimo taurės bendros įskaitos nugalėtojas D. Gorskis.

Biržuose bėgimo entuziastai taip pat jėgas išbandė 10,5 km ir 3,5 km distancijose, neliko nuskriausti mažiausieji sporto šventės dalyviai: vaikai bėgo 500 m distanciją.

Lietuvos bėgimo taurės 2017-ųjų sezoną sudaro 13 etapų, kiekvienam varžybų dalyviui skaičiuojami taškai, gauti dešimt jo geriausiai bėgtuose etapuose bendroje ir amžiaus grupėje. Bėgikai, dalyvavę daugiau negu 10-yje (įskaitinių) bėgimų, už kiekvieną etapą, kuriame pasirodė prasčiau, gauna 30 taškų.

Šiame bėgimo taurės sezone liko trys etapai: spalio 1 dieną bėgikus kvies „Švento Pranciškaus taurės bėgimas“ Kretingoje, spalio 7 dieną – bėgimas „Pakruojo dvaro takais-2017“, spalio 22 dieną – paskutinis XIII etapas – Rumšiškių pusės maratono bėgimas „Aplink Lietuvą“.