P. ŽIDONIO nuotr.

Savaitgalį – rudeniška žvarba

Savaitgalį – rudeniška žvarba

Artimiausiomis dienomis orai bus apniukę ir rudeniškai vėsūs, pūs žvarbokas vėjas, kai kur palis.

Pirmoje šeštadienio nakties pusėje vyravo debesuoti orai beveik visoje šalyje. Vėliau šiauriniuose rajonuose dangus pradėjo giedrėti, o pietinėje ir pietvakarinėje šalies dalyje dangus vis dar apniukęs. Didesnėje šalies dalyje palijo, daugiausia negausiai. Gausesnis lietus buvo pietiniuose šalies rajonuose. Temperatūra šiauriniuose rajonuose ir šiaurės rytiniuose pažemėjo iki 4–6 laipsnių šilumos, o šiltesnė naktis buvo pietvakarinėje šalies dalyje – čia temperatūra laikėsi iki 7–10 laipsnių šilumos. Visą naktį pūtė gana stiprokas šiaurės rytų vėjas.

Šiuo metu pietryčiuose įsitaisęs ciklonas, o šiauriau – anticiklonas, jie stumdosi virš mūsų šalies ir lems gana skirtingus orus, LRT radijui sakė sinoptikas Tadas Kantautas. Dieną pietinėje šalies dalyje vyraus apniukę orai, o šiauriniuose rajonuose turėtų būti ir pragiedrulių, ypač pirmoje dienos pusėje. Pietinėje šalies pusėje daug kur palis, tuo metu šiaurinėje vyraus sausi orai. Tik šiaurės rytų vėjas visoje šalyje pūs stiprokas, netgi žvarbokas, sakė sinoptikas. Temperatūra dieną kils iki 8–13 laipsnių šilumos, pietrytiniuose rajonuose daug kur bus apie 8-10 laipsnių šilumos, o 11–13 laipsnių šilumos galima tikėtis šiauriniuose ir vakariniuose rajonuose.

Toks slėgio sūkurių išsidėstymas išliks ir sekmadienį, sakė sinoptikas T. Kantautas. Jie šiek tiek pasislinks, tačiau sekmadienį jau pietiniuose ir rytiniuose rajonuose numatomi debesuoti orai, daug kur palis. Šiaurės vakarinėje šalies dalyje turėtų būti pragiedrulių ir lietaus tikimybė ten turėtų būti maža. Šiaurės rytų vėjas išliks stiprokas ir vis dar žvarbokas. Temperatūra naktį pažemės iki 3–8 laipsnių, o dieną vėl bus tik 8–13 laipsnių šilumos.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų