M. GARUCKO nuotr.

Savaitgalį – pavasariškas atokvėpis prieš šlapdribos sugrįžimą

Savaitgalį – pavasariškas atokvėpis prieš šlapdribos sugrįžimą

Šiandien, šeštadienį, numatoma graži ir šilta diena: beveik visoje šalyje oras šils iki 8–13 laipsnių.

Tik vietomis, šiaurės vakariniuose rajonuose kur pirmiausia atslinks debesys bus tarp 5–7 laipsnių šilumos.

Panevėžyje pūs lengvas 4–5 m/s pietų-pietvakarių vėjas termometrai rodys 8–10 laipsnių. Sinoptikų prognozėmis, oras neatvės net popietę, kai saulėtą dangų baigs uždengti debesys.

Naktis į sekmadienį bus vėsi – daugiausia 1 laipsnis, tačiau greičiausiai be lietaus. Jo tikimybė didesnė centriniuose ir rytiniuose šalies rajonuose.  Užtat vėjas – jau vakaris – stiprės iki 6–11 m/s ir toks išliks visą dieną.

Ketvirtadienį išankstinėse prognozėse Panevėžiui jau vėl puikuojasi dviženklė temperatūra.

Sekmadienį orai pradės sausėti, mat juos lems aukštesnio slėgio laukas. Nors dangų vis taikysis uždengti debesys, saulė dažnai juos praplėš. Lietaus nenumatoma niekur Lietuvoje. Temperatūra jau bus vienu kitu laipsniu vėsesnė nei šeštadienį, numatoma 5–10 laipsnių šiluma, Panevėžyje – apie 9 laipsnius.

Deja, po pavasariškai gražaus savaitgalio kitą savaitę sugrįš vėsesni ir drėgnesni orais. Daug kur galimi mišrūs krituliai. Vėjas stiprės, antradienio dieną jau sulauksime ir pavojingų vėjo gūsių. Panevėžyje antradienį prognozuojamas lietus, bet naktį į trečiadienį jis gali virsti šlapdriba.

Naktimis vėl spaus lengvas šaltukas: pirmadienio naktį apie Panevėžį termometrai rodys nulį, antradienio naktį tikimasi –2, o trečiadienio – jau ir –3 laipsnių. Pirmosiomis savaitės dienomis galima tikėtis 5–6 laipsnių šilumos, išskyrus antradienį, kai tešils iki 2 laipsnių.

Užtat ketvirtadienį išankstinėse prognozėse Panevėžiui jau vėl puikuojasi dviženklė temperatūra.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų