Savaitgalį orai malonūs nebus

Savaitgalį orai malonūs nebus

Sinoptikų apgailestavimu, per artimiausias porą dienų ciklonas visai įsišėls – tiesa, bent jau lietus Panevėžio smarkiai neskalbs.

Kiek po vidurdienio gausesni krituliai užklups pajūrį ir Žemaitiją, kur žadama šlapdriba ir lietus. Panevėžio apskrityje nedideli krituliai – daugiausia lietaus ir dulksnos pavidalu – vakarėjant. Kitur žymesnių kritulių nenumatoma.

Apysmarkis vėjas, pas mus sieksiantis 4–6 m/s, pūs iš pietų, pietvakarių. Temperatūra įdienojus pakils iki 2–3 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį krituliai apims visą šalį, daugiausia lynos – taip pat ir Panevėžyje. Laikysis teigiama 1 laipsnio temperatūra.

Tuose regionuose kur temperatūra svyruos apie 0 laipsnių ar bus silpnai neigiama tikėtinos lijundros, formuosis plikledis. Vėjas išliks gūsingas. Jei keliausite, būkite atsargūs.

Sekmadienio dieną negausaus lietaus sulauks vakariniai, centriniai ir pietiniai šalies rajonai. Kitur sinoptikai prognozuoja nebent dulksną. Jos rytą ir vakare galima tikėtis ir Panevėžyje. Temperatūra, kaip ir šeštadienį, bus teigiama, tik dar kiek aukštesnė – oras šils iki 4 laipsnių.

Ateinančiomis dienomis prognozuojamas atlydys, oro temperatūra svyruos nuo 1 iki 3 laipsnių, kartais ir daugiau, tačiau malonu nebus – laukiama kritulių, lietaus ir šlapdribos.

Nuo kitos savaitės vidurio jau turėtų įsitvirtinti aukštesnio slėgio laukas. Tuomet naktimis vėl sugrįš šaltukas, bet dienomis bus saulėta ir gana šilta. Džiugins orai, artimi ankstyvam pavasariui. Tačiau klimatologai įspėja tikrojo pavasario dar nesitikėti. Jų teigimu, būtų dar visiškai natūralu ir kovą sulaukti ir šalčio, ir pūgų. Dažniausiai staigus temperatūros kilimas stebimas tik po pavasario lygiadienio, kai diena tampa ilgesnė už naktį: tada gamta pradeda pabusti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų