Savaitgalį atidaromas didžiausias vasaros gėlių festivalis žavės utopine gėlių, spalvų ir pramogų gausa

Savaitgalį atidaromas didžiausias vasaros gėlių festivalis žavės utopine gėlių, spalvų ir pramogų gausa

Pakruojo dvare šį savaitgalį prasideda jau ketvirtasis vasaros gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas. Chaosas“. Tai – didžiausias Šiaurės Europoje gėlių ir milžiniškų skulptūrų festivalis, kasmet stebinantis drąsiais kūrybiniais sprendimais. Šiemet laukia unikali gėlių spalvinė gama, šiuolaikinės gėlininkystės augalų derinių provokacijos ir tiesiog utopinė žiedų gausa.

„Vasarvidžio nakties sapno“ chaosas

Šių metų, V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėpto, festivalio tema – chaosas, todėl jis sužavės ypač drąsiai, netgi iš pirmo žvilgsnio nederančiai suderintomis gėlių spalvomis ir augalų rūšimis. Pasak dvare vykstančių gėlių festivalių sumanytojos ir kūrėjos Kristinos Ivančenko, „šią vasarą dvarą išpuošiame ne tik gėlėmis, tačiau ir gausa daržovių, vaisių, smilgų ir įvairių žolinių augalų. Gėlynuose tarp margaspalvių gėlių žiedų netikėtai išryškėja daržovių žiedų ir lapijos grožis“. „Kaip pavyzdį galima pateikti, kad tarp ryškių petunijų puikuojasi tarsi karaliai moliūgai, didieji rabarbarai, sirpstantys pomidorai, dygliuoti artišokai bei miško žemuogės. Kiekvienas dvaro gėlynas, ornamentas ar vingis šiemet atskleidžia savitą, „šekspyrišką“, augalijos harmoningą chaosą“ – apie pagrindinę šiųmečio festivalio idėją pasakoja dvaro kūrybos vadovė.

Pastatų puošyba

Gėlių festivalis šiemet, kaip ir įprasta, stebins kūrybiniais sprendimais ir  atradimais. Be gėlių ir daržovių darnios visumos, ypatingas dėmesys šiais metais skiriamas istorinių pastatų puošybai, kur gėlių instaliacijos iškilusios į keliasdešimties metrų aukštį ir žavi pačiomis įvairiausiomis žiedų spalvomis bei perspektyvomis. Festivalio šūkis – „Amor vincit omnia“, kuris išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Meilė nugali viską“. Romėnų poeto Vergilijaus ištarta, viena garsiausių pasaulyje frazių, dvaro teritorijoje šią vasarą iškyla kaip įspūdinga 40 metrų ilgio ir 6 metrų aukščio gėlių skulptūra, nes būtent meilė sukuria harmoniją šiame festivalyje tvyrančiame chaose, sujungia tai, kas iš pirmo žvilgsnio nedera.

Pramogų gausa

Ketvirtasis gėlių festivalis iki pat rudens tamsumų negailės pramogų visai dienai, visai šeima, kurios apjungs šekspyrišką linksmybę, meilę, intrigas, teatrą, muziką, juoką ir, žinoma, dvaro gyvenimo magiją, apsuptą milijonų žiedų. Daugiau nei 30 istorinių dvaro pastatų komplekse bus galima aplankyti senųjų amatų ir technikos dirbtuves, išvysti senovinius automobilius, karietas ir jomis važinėtis, puoštis dvariškais kostiumais, įsiamžinti XIX a. stiliaus fotoateljė, atrasti tokias vietas kaip Panoptikumas, Bausmių rūsys, daktaro kabineto, laikrodžių ir senųjų žaidimų aparatų ekspozicijas. Stebins ir prieš akis gaivinamos sakalininkystės tradicijos, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, treniruojami plėšrieji paukščiai. Mažuosius dvaro lankytojus džiugins dvaro ūkio gyventojai, senovinė karuselė, spalvinga gėlių pilis, žaismingi festivalio personažai ir žymusis dvaro gyventojas – kupranugaris.

Didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos „Metų turizmo objektas 2018, 2019, 2021“, čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų