,,Saulėtekis“ pasitinka Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį

,,Saulėtekis“ pasitinka Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį

Jau kuris laikas mūsų šalis gyvena Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio nuotaikomis. Sukaktis tikrai svarbi ir reikšminga, todėl ir Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijoje organizuojamos įvairios veiklos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Vasario 15 dieną ,,Saulėtekyje“ visi mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į  Vasario 16-osios minėjimą. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventėme linksmai. Pradinių klasių mokiniai džiugino visus savo smagiais liaudies šokiais, gražiomis eilėmis, nuoširdžiomis dainomis.

5–6 klasių mokiniai taip pat labai išradingai ir nuoširdžiai sveikino savo gimtąją šalį. Deklamavo garsių poetų bei savo kūrybos eiles apie Lietuvą, laisvę, užbūrė kanklių muzikos skambesiu, smagiai sukosi šokio ratelyje. O 7–8 klasių mokiniai ne tik nuoširdžiai sveikino, bet ir pademonstravo savo žinias apie Lietuvą, jos Nepriklausomybės kelią ir gimtosios kalbos istoriją viktorinoje ,,Aš tavo aidas, Lietuva“.

Vasario 21 dieną iniciatyvūs 8c klasės mokiniai surengė akciją, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Mokyklos koridoriai  pasipuošė garsių žmonių mintimis apie gimtąją kalbą.

Smalsūs mokiniai, susibūrę prie aštuntokų parengtų stendų, sužinojo daug įdomių faktų apie lietuvių kalbą.  Mokiniai, mokytojai, kiti mokyklos darbuotojai buvo pakviesti parašyti gražiausią lietuvišką žodį ačiū.

Taip pat 8c klasės mokinių komanda atstovavo savo mokyklai protmūšyje, skirtame Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti, kurį organizavo Jaunimo Europos komanda, įsikūrusi G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. ,,Saulėtekio“ aštuntokams teko rungtis ir su vyresnių klasių  mokiniais, bet tai nesutrukdė laimėti antrąją prizinę vietą.

,,Saulėtekyje“ ir toliau bus organizuojamos įvairios veiklos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Čia pat Kovo 11-oji. Minėsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Ta proga tradiciškai mūsų progimnazijoje ,,Sidabrinės plunksnos“ ženkleliais bei diplomais bus apdovanoti veikliausi, pilietiškiausi mokiniai, raštingiausio ,,Saulėtekio“ mokinio konkurso nugalėtojai.

Smagu gražiais, prasmingais darbais prisidėti kuriant savo šalies ateitį. Juk kokie mes, tokia ir mūsų šalis.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų