Saugumo situacija regione blogėja

Saugumo situacija regione blogėja

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys po pirmadienį sušaukto Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio tikina, kad nors bendra saugumo situacija regione blogėja, karinės grėsmės lygis išlieka žemas.

„Posėdyje buvo vienas klausimas – tai saugumo situacija regione ir Lietuvos veiksmai. Ar mes turėtume kokių nors papildomų priemonių imtis. Šiandieną Valstybės gynimo tarybos nariai konstatavo, kad Rusija paskelbusi mobilizaciją, taip pat organizuodama taip vadinamus „referendumus“ laikinai okupuotuose Ukrainos teritorijose sąmoningai eskaluoja situaciją, didina įtampą regione“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė K. Budrys.

Šalies vadovo patarėjas akcentuoja, kad karinės grėsmės lygis ir toliau išlieka žemas.

„Mes vertiname, kad situacija dėl to regione blogėja, tačiau karinės grėsmės lygis išlieka nepakitęs, karinės grėsmės lygį ir toliau vertiname kaip žemą. Visi šie veiksmai iš Rusijos pusės pirmiausiai yra nukreipti į situacijos pakeitimus Ukrainoje“, – patikino jis.

Pasak jo, VGT nariai posėdžio metu išklausė žvalgybos institucijų informaciją ir vertinimus, taip pat Vidaus reikalų ministerijos pateiktą informaciją apie situacijos pokyčius Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir su Rusijos Federacija.
„Kaip žinia, reaguojant į mobilizacijos paskelbimą Kaliningrade, įvairiuose Rusijos regionuose , turbūt visuose Rusijos regionuose, yra nemažai nerimo. Tačiau mes nematome, kad tai atsispindėtų siekiant kirsti Lietuvos teritoriją“, – sakė K. Budrys.

„Ir išlaikoma Lietuvos pozicija, kad karinės prievolės vengimas, mobilizacijos vengimas nėra ir nebus pagrindu patekti humanitariniais pagrindais į Lietuvos Respubliką ar vieninteliu pagrindu gauti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. To ir toliau laikysimės. Žinoma, situacija pasienyje, jeigu ji keistųsi iš Rusijos pusės, jeigu būtų nuspręsta riboti išvykimą piliečių, taip pat imsimės įvairių sustiprinimo priemonių“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad trečiadienį Vladimiras Putinas pasakė kreipimąsi į tautą, kuriame pareiškė, kad šalyje skelbiama dalinė mobilizacija. Žinia apie mobilizaciją sukėlė gyventojų neramumus – protestų metu sulaikyta daugiau kaip 1 tūkst. rusų. Oro linijų ir kelionių agentūrų duomenimis, trečiadienį paaiškėjo, kad šią savaitę beveik visi skrydžiai iš Rusijos jau užsakyti – žmonės, nenorintys dalyvauti kare, bando išvykti iš šalies.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų