„Sekundės“ nuotr.

Be santaupų gyvena beveik penktadalis žmonių

Be santaupų gyvena beveik penktadalis žmonių

Gerėjant ekonominiai šalies padėčiai, santaupų neturinčių ar tik minimalias santaupas turinčių gyventojų finansinė būklė iš esmės nepakito, rodo SEB banko tyrimas.

Be santaupų gyvena 18 proc. apklaustų gyventojų, o dar tokiai pat daliai gyventojų santaupų pakaktų vienam mėnesiui. Tyrimo duomenimis, dauguma apklaustų gyventojų per artimiausius vienus metus neplanuoja sutaupyti daugiau.

„Tyrimas parodė, kad gerėjanti ekonominė situacija nėra papildomas teigiamas veiksnys, kad paskatintų gyventojus taupyti. Gyventojai galimybę išgyventi be santaupų vertina panašiai kaip ir praeitais metais. Neturinčių santaupų dalis net šiek tiek padidėjo – nuo 16 proc. iki 18 proc.“, – spaudos konferencijoje trečiadienį kalbėjo SEB Baltijos šalių mažmeninės bankininkystės vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė.

5 proc. apklaustų šalies gyventojų mano, kad per artimiausius 12 mėnesių pavyks atsidėti daugiau lėšų, negu pavyko sutaupyti per praėjusius metus (tokių gyventojų dalis, palyginti su pernai nesikeitė), o 43 proc. apklaustųjų tikisi sutaupyti panašiai (pernai – 41 proc.)

15 proc. teigia, kad sutaupys mažiau (2018 metais – 14 proc.), o 28 proc. atsakė, kad nesutaupė ir nesutaupys. Pernai manančių, kad nieko nepavyks sutaupyti, buvo 32 proc. Rekomenduojamo (ne mažiau kaip 6 mėnesių) atlyginimo dydžio santaupas yra sukaupę 11 proc. gyventojų – tiek pat, kiek ir pernai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų