Samurajų gyvenimo dėsniai

Samurajų gyvenimo dėsniai

Samurajų gyvenimo dėsniai

Samurajai – karių kasta, suklestėjusi Japonijoje XII−XIX a. Jie tarnavo savo kunigaikščiams, o šie – imperatoriui. Samurajams svarbiausi buvo jų kardai, simbolizuojantys kovos meną ir garbę. Daug samurajų postulatų gali praversti ir šiandien.

Savo minčių ir jausmų šeimininkas

Vienas svarbiausių postulatų – viską priimk taip, kaip yra, nesipriešink. Ypač svarbu pritarti gyvenimo įvykiams, juos priimti ir nesipriešinti. Kai karys priima aplinką tokią, kokia ji yra, taikiai gyvena su savimi. Kai esi taikus ir ramus, lengviau priimti išmintingus sprendimus. Samurajus suvokia, kad gyvenimas ne visada rutuliojasi pagal norimą planą. Pritarimas ir priėmimas nutraukia negatyvių minčių grandinę, padeda blaiviai vertinti situaciją, priimti racionalius sprendimus.

Samurajai laikėsi neprisirišimo principo. Buda sakė, kad visų nelaimių priežastis yra prisirišimas. Prisirišimas prie minčių, jausmų, žmonių, nuotaikų ir nuolatinis jaudulys sukelia kančią, todėl žmogus nebemato gyvenimo tėkmės, jo grožio. Tai nereiškia, kad samurajus atsisako savo ketinimų – jis leidžia veikti Visatai. Samurajus negali valdyti ir kontroliuoti įvykių ar situacijų, bet jis gali valdyti ir kontroliuoti savo mintis. Tai svarbiausia. Samurajus yra savo minčių ir jausmų šeimininkas. Tikras karys niekada neleis, kad jį užvaldytų kokia nors paranojinė mintis ar jausmas. Taip jis tampa laisvas.

Šiais laikais žmonės yra prisirišę prie savo kategoriškų nuostatų. Tarkime, laikosi įsikibę nepatinkančio darbo, nes bijo ieškoti naujo, bijo naujovių, bijo išeiti iš komforto zonos. Išmokite palikite komforto zoną ir jūs tapsite laisvi. Atsiduokite pasaulio tėkmei ir leiskite pasireikšti naujoms galimybėms. Jeigu išdrįsite paleisti tai, kas jums atrodo vertinga ir brangu, bet iš esmės taip nėra, pamatysite, kad gyvenimas yra paruošęs jums staigmeną. Samurajai moka gyventi diskomforto sąlygomis ir visada gauna netikėtą atlygį.

Pavydi – nuodiji gyvenimą sau

Samurajai veltui nešvaisto energijos ir nepavydi. Jie žino, kad pavydas yra nuodingas. Pavydėdamas kitam sėkmės, turto, aukštos kilmės ar gero gyvenimo, nuodiji gyvenimą sau. Niekada nelyginkime ir negretinkime savęs su kitais. Džiaukimės tuo, ką turime, ir dėkokime Visatai.

Samurajai negyveno dėl savęs. Jie mokėjo dalytis. Išmokite dalytis su kitais tuo, ką turite. Dovanoti yra smagu. Samurajų gyvenimo esmė buvo gyventi dėl kitų, padėti. Kai dalijiesi ir įgyvendini humanišką idėją, Visata atsilygina. Kai sutelksite savo dėmesį į tai, kaip tarnauti kitiems, o ne į tai, kaip uždirbti daugiau pinigų, pinigai ateis savaime, jums nereikės daug plušėti ar vargti, skųstis ir pavydėti.

Apie save nekalbėkite blogai

Nesiskųskite ir nedejuokite. Skundai ir dejavimas padvigubina jūsų negatyvią energiją. Užuot skundęsi gyvenimu, draugais, aplinkybėmis, darbu, vyru ar meilužiu, iš pradžių pagalvokite apie save. Apie save niekada nekalbėkite blogai. Išmokite sau atleisti, pamilkite save. Išmintingi žmonės sako: blogų dalykų gyvenime nėra, tai – pamokos ir dovanos. Į nesėkmes žiūrėkime kaip į pamokas ir stenkimės nekartoti senų klaidų, nelipkime ant to paties grėblio, pasielkime kitaip, nei esame įpratę, ir nuoširdžiai dėkodami priimkime likimo dovanas.

Samurajus nebijo mirti. Jie sakydavo: jei bijosi – mirsi. Nebijokite mirti savo praeičiai, seniems draugams ir tiems, kurie jus išdavė. Nekeršykite, bet garbingai pasitraukite. Nebijokite mirti kiekvieną sekundę. Gyvenkite dabartimi. Nešokinėkite mintimis į praeitį ar ateitį, išmokite gyventi šia akimirka. Mėgaukitės gyvenimu, vykstančiu čia ir dabar, susitelkite į jį. Svarbiausia ne tai, ką jūs turite, o tai, kas esate. Svarbu, kaip jaučiatės, koks jūsų požiūris į save ir pasaulį.

Parengė Rita Banienė

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų