I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

SAM: privalomai testuotis turėtų vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų darbuotojai

SAM: privalomai testuotis turėtų vežėjai, maitinimo įstaigų, pramogų darbuotojai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo Vyriausybei papildyti sąrašą sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinus dėl COVID-19: jame turėtų atsidurti krovinių ir keleivių vežėjai, pramogų, maitinimo įstaigų ir kitų sričių darbuotojai, kariai.

Jeigu vėliau trečiadienį siūlymams pritars Vyriausybė, jie įsigalios nuo liepos 19 dienos.

Į šį sąrašą įtraukiama krovinių tarptautinio vežimo, viešojo transporto ir keleivių vežimo, laisvalaikio ir pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo, viešojo maitinimo paslaugų teikimo veiklos, mažmeninės prekybos srityje dirbantys darbuotojai, viešojo administravimo subjektai, profesinės karo tarnybos kariai.

Taip pat privalomai testuotis turėtų žmonės, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.

Pasak ministerijos, pakeitimai atliekami siekiant greičiau išaiškinti naujus delta atmainos atvejus.

„Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu Lietuvoje nustatyti pavojingos ir lengvai plintančios SARS-CoV-2 viruso delta atmainos atvejai, būtina sustiprinti šių atvejų skubų išaiškinamumą ir COVID-19 ligos valdymą ypač tose veiklose ir sektoriuose didesnė viruso plitimo rizika“, – teikime nurodo ministerija.

Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų.

SAM teigimu, šiuo metu neįmanoma identifikuoti darbuotojų, kurie būtų įpareigoti tikrintis, skaičiaus, todėl reikalingų papildomų biudžeto lėšų šiuo metu nėra galimybės apskaičiuoti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės … bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų