SAM neturi informacijos, kada Lietuvą pasieks trečioji vakcinos siunta

SAM neturi informacijos, kada Lietuvą pasieks trečioji vakcinos siunta

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sako neturinti informacijos, kada Lietuvą pasieks trečioji COVID-19 vakcinos siunta, tuo metu šią savaitę gautą antrąją siuntą ketinama panaudoti pakartotiniam medikų skiepijimui.

„Šiuo metu informacijos apie tai, kada Lietuvą pasieks trečioji vakcinų siunta, neturime“, – BNS trečiadienį sakė SAM atstovas spaudai Vytautas Beniušis.

Lietuva iki šiol yra gavusi dvi kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos siuntas, iš viso – 20 tūkst. 475 dozes.

Pirmoji siunta savaitgalį išdalinta penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – pradėtas medikų vakcinavimas, o antrąją siuntą ketinama panaudoti pakartotiniam medikų skiepijimui.

„Planuojama, kad antros siuntos skiepai bus panaudoti antrajam medicinos darbuotojų, kurie jau buvo paskiepyti, vakcinavimui, kai praeis antrajam skiepui reikalingas trijų savaičių terminas“, – teigė SAM atstovas.

Jo teigimu, šis sprendimas gali kisti priklausomai nuo to trečiosios vakcinos siuntos.

„Šis sprendimas gali būti peržiūrėtas gavus tikslią informaciją apie trečiosios siuntos pristatymo laiką ir dydį. Šiuo metu vakcina yra saugoma pirmą kartą jau pasiskiepijusiems medikams“, – sakė V. Beniušis.

Jis pridūrė, kad SAM šiuo metu neturi duomenų, kiek iš viso medikų nuo sekmadienio, kai Europos Sąjungoje prasidėjo vakcinavimo procesas, buvo paskiepyta.

Anot V. Beniušio, vakcinuojamų medikų sąrašus sudaro penkios pagrindinės šalies ligoninės.

„Jos sudaro vakcinuojamų medikų sąrašus bei paskirsto vakcinas savo regione esančioms ligoninėms, kuriose gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai. Medikai skiepijami 41-oje gydymo įstaigoje Lietuvoje“, – teigė SAM atstovas spaudai.

Dėl COVID-19 vakcinos sudarytos sutartys su šešiais jų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų