Panevėžio sporto gimnazijos auklėtinės tapo šalies čempionėmis keturviečių baidarių 500 m rungtyje, šalia – treneriai Vytautas ir Dalia Vaičikoniai.

Šalies čempionate pavyzdį rodė merginos

Trakuose savaitgalį vyko tris dienas trukęs Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, po kurio paaiškėjo Lietuvos rinktinės sudėtis, dalyvausianti pasaulio čempionate.

Net šešis aukso medalius iškovojo kanojininkas Osvaldas Murza, po tris distancijas laimėjo kanojininkai Henrikas Žustautas ir Jevgenijus Kuračionokas bei baidarininkas Mindaugas Maldonis. Moterų varžybose keturis aukso medalius susižėrė baidarininkė šiaulietė Ieva Vaitiekūnaitė.

Nuo Ievos nedaug atsiliko panevėžietė Anastasija Krasnova, kuri tris kartus tapo šalies čempione.

Baidarininkė nugalėjo dviviečių ir keturviečių baidarių 500 m nuotolyje ir dviviečių baidarių 200 m rungtyje, 3-ią vietą Lietuvos čempionato įskaitoje iškovojo keturviečių baidarių 1000 m distancijoje.

Keturvietėje baidarėje 500 m distancijoje Anastasijai čempionišką kompaniją palaikė panevėžietės Ala Grigorjeva, Žymantė Prakapavičiūtė bei šiaulietė Ieva Vaitiekūnaitė. Su ja A. Krasnova triumfavo dviviečių baidarių 200 m rungtyje.

Tris kartus ant apdovanojimų pakylos lipo kanojininkas Joris Papinigis, kuris šalies vicečempionu kartu su šiauliečiais tapo keturvietėje kanojoje 500 m distancijoje. Trečią vietą šalies čempionato įskaitoje kartu su šiauliečiu Roku Tamašausku užėmė dvivietėje kanojoje 500 m nuotolyje. Joris kartu su visaginiečiais keturviete kanoja 1000 m nuotolyje iškovojo antrą vietą.

Šalies vicečempionu dviviečių baidarių 500 m rungtyje tapo Gytis Vasilenka, kuris kartu su kauniečiu Egidijumi Stepšiu užėmė 2-tą vietą, treti Lietuvos pirmenybėse liko panevėžiečiai Tomas Srivkinas kartu su Matu Daraškevičiumi.

Paskutinę čempionato dieną staigmeną pateikė Sporto gimnazijos auklėtinis Lukas Šakalys, kuris vienviečių baidarių 200 m nuotolyje pusfinalyje aplenkdamas olimpietį Igną Navakauską iškovojo antrą vietą. Anot trenerio Vytauto Vaičikonio, I. Navakauskas per anksti atsipalaiavo ir Lukas preš pat finišą spėjo pirmas „iškišti nosį“. Finale Lukas užėmė 8-tą vietą.

Kitos panevėžiečių prizinės vietos:

Vienvietės baidarės, 1000 m, 3 v. – Gabrielė Rauckytė

Dvivietės baidarės, 1000 m, 2 v. – Ala Grigorjeva, Žymantė Prakapavičiūtė

Keturvietės baidarės, 1000 m, 3 v. – Karolis Bružas, Deividas Liukpetris, Tomas Srivkinas, Osvaldas Mitkus (Šiauliai)

Keturvietės baidarės, 1000 m, 3 v. Ala Grigorjeva, Anastasija Krasnova, Žymantė Prakapavičiūtė, Gabrielė Rauckytė.

Dvivietės baidarės, 200 m, 1 v. Anastasija Krasnova su Ieva Vaitiekūnaite (Šiauliai), 3 v. – Ala Grigorjeva.

Keturvietės baidarės, 200 m, 2 v. – A. Grigorjeva, A. Krasnova, Ž. Prakapavičiūtė, G. Srivkinaitė

Vienvietės baidarės, 5000 m, 1 v. Lietuvos čempionato įsk. – Žymantė Prakapavičiūtė, 2 v. – Gabrielė Rauckytė, 3 v. – Ala Grigorjeva.