P. ŽIDONIO nuotr.

„Saldžiai“ eglei – rankų darbo žaislai

„Saldžiai“ eglei – rankų darbo žaislai

Pagrindinė Panevėžio rajono eglė, šį sekmadienį nušvisianti Piniavoje, bus išties unikali.

„Į ją žiūrint nuo įspūdingų papuošimų net saldu darysis“, – intriguoja Paįstrio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, gyventojų bendruomenės „Piniava“ valdybos narė Agnė Šablinskienė.

Vienetinės puošmenos

Bendruomenė kasmet ieško įdomių temų Kalėdoms. Šiemet gimė mintis jas sutikti saldžiai.

Tad pagrindinę Panevėžio rajono eglę Piniavoje šįmet puoš pačių gyventojų pagaminti žaislai ir dekoracijos: ledinukai, saldainiai, keksiukai, net pyragėliai.

Tik visa tai nebus valgoma. Kad atlaikytų žiemos sąlygas, skanėstai pagaminti iš įvairių patvarių medžiagų.

„Bendruomenėje neturime galimybių ką nors kepti, o ir eglė turi stovėti bent mėnesį. Taigi, reikia patvaresnių medžiagų nei miltai ir cukrus“, – juokiasi A. Šablinskienė.

Anot jos, bendruomenės nariams net nekyla minčių puošmenų eglei ieškoti parduotuvėje.

„Nieko kito, be apvalių burbulų, ir nenupirksi, o mes norime kažko išskirtinio. To, ko niekur kitur nėra“, – pabrėžia piniaviškė.

„Visada stengiamės daryti kokybiškai ir įdomiai, bet vis tiek šiemet daugiau atsakomybės, juk viso rajono akys kryps į mus.“

A. Šablinskienė

Nukryps rajono akys

A. Šablinskienė juokiasi, kad jau porą mėnesių Piniava gyvena saldžių Kalėdų tema. Tiek laiko prireikė sugalvoti idėją ir pagaminti dekoracijas.

Pasak Agnės, piniaviškiai noriai įsitraukė į tokią kūrybą.

„Yra branduolys, kurie kiekvienais metais suka galvą, kaip padaryti šauniau, įdomiau, gražiau. O kiti prisideda“, – sako bendruomenės narė.

Vyrams dažniausiai tenka fiziniai darbai, kai reikia ką nors užkabinti, kažkur užlipti, pritvirtinti. Juolab kad puošiama ne vien eglė.

Dekoracijos gaminamos ir aikštei papuošti, bus įrengta ir vieta fotosesijoms.

Dekoracijoms gaminti piniaviškiai naudojo viską, ką galima rasti ne tik namuose, bet ir statybinių medžiagų bei namų apyvokos reikmenų parduotuvėse.

A. Šablinskienė pripažįsta: šiemet dekoracijų gamyba sudėtingesnė, mat puošiant pagrindinę rajono eglę tenka didesnė atsakomybė.

„Visada stengiamės daryti kokybiškai ir įdomiai, bet vis tiek šiemet daugiau atsakomybės, juk viso rajono akys kryps į mus“, – šypsosi Agnė.

Piniaviškiai skaičiuoja vien eglei pagaminę per 150 įvairaus dydžio žaislų, o greta jų – ir krūvas kitų kalėdinių dekoracijų. P. ŽIDONIO nuotr.

Piniaviškiai skaičiuoja vien eglei pagaminę per 150 įvairaus dydžio žaislų, o greta jų – ir krūvas kitų kalėdinių dekoracijų. P. ŽIDONIO nuotr.

Šildė bendrystė

Pagrindinė idėjų autorė Danguolė Bulbenkovienė pasakoja, kad vien eglutei jau pagaminta per 150 žaisliukų. Jų dydis toks, kad nebūtų per sunkūs šakoms.

Papildomai Piniavos žmonės prigamino ir įvairių dekoracijų aplinkai papuošti – ledinukų, saldainių, sausainis iš populiaraus animacinio filmuko ir pan. Netoli scenos stovės ir didžiulis, kone dviejų metrų tortas, ant kurio šono puikuosis ateinančių metų skaičiai – 2024.

Ruoštis didžiosioms metų šventėms, pasak D. Bulbenkovienės, pradėta dar spalį. Kadangi visi turi darbus, bendruomenės nariai gaminti dekoracijų rinkdavosi vakarais.

Kiek užtruko pagaminti vieną puošmeną, nė neskaičiuota. Anot D. Bulbenkovienės, vien saldainius vynioti prireikė dviejų vakarų. Dar vieną vakarą vyrai prie žaislų tvirtino pakabinimo kabliukus.

Ir tvorelę, stovėsiančią aplink eglutę, vienas dažė, kitas vyniojo papuošimus.

Taip dirbant komandoje, piniaviškius šildė pati bendrystė.

Dekoracijos gamintos iš to, kas turėta namuose, ką paprasta įsigyti, paprasčiau panaudoti. Tarkime, į taromatus nepriduoti plastikiniai buteliai virto saldainiais.

„Kai darai, tai ir padarai. Aišku, reikia idėjų, iš ko gaminti, kad atlaikytų oro sąlygas, nes namuose dekoracijos laikysis vienaip, o lauko sąlygomis – kitaip“, – sako D. Bulbenkovienė.

Tačiau, anot jos, bendruomenė neieško lengviausio kelio – visus žaislus nusipirkti prekybos centre.

„Mes norime patys kiekvienais metais po truputį kažką pasigaminti, kad būtų kitaip“, – tvirtina bendruomenės atstovė.

P. ŽIDONIO nuotr.

Žaislus veš priekabomis

Pagrindinė rajono eglė Piniavoje bus įžiebiama pirmą kartą. Kol kas ji dar auga miške. Tačiau, bendruomenės „Piniava“ pirmininko Zigmanto Babilo teigimu, medis jau nusižiūrėtas, bus maždaug 10 metrų aukščio.

Eglę į Piniavą atveš trečiadienį, o puošiama bus penktadienį ir šeštadienį.

„Kol kas žaislai ir dekoracijos dėžėse sukrauti. Reikės net priekabomis vežti – daiktų daug, jie įvairaus dydžio“, – intensyviam darbui nusiteikęs Z. Babilas.

Eglės įžiebimo šventėje koncertuos Piniavos mokyklos-darželio auklėtiniai, Laura Remeikienė bei grupė „Trys draugai“, kurie pasirodys kartu su Kalėdų Seneliu.

Z. Babilo teigimu, apmokėti koncertinei daliai pinigų skyrė rajono Savivaldybė, o eglės pastatymas ir puošyba – bendruomenės rūpestis. Kiek jai kainuos toks kalėdinis džiaugsmas, pasak pirmininko, dar nesuskaičiuota.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų