S. Skvernelis: Lietuvoje bus įvedamas visuotinis karantinas

S. Skvernelis: Lietuvoje bus įvedamas visuotinis karantinas

Vyriausybė trečiadienį spręs dėl visuotinio karantino šalyje, jis būtų įvedamas nuo šeštadienio mažiausiai trims savaitėms, sako premjeras Saulius Skvernelis.

„Rytoj Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną, nuo šios savaitės pabaigos, nuo šeštadienio greičiausiai vidurnakčio“, – antradienį po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio informavo S. Skvernelis.

Jis sakė siūlęs penkias žaliojoje zonoje esančias savivaldybes palikti be griežtesnių suvaržymų, bet tam nepritarė kiti Ministrų kabineto nariai.

Atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius Vyriausybė yra nustačiusi tris zonas, į kurias skirstomos savivaldybės: raudonąją, geltonąją ir žaliąją. Šiuo metu geltonojoje zonoje esančioms savivaldybėms taikomos individualios infekcijų kontrolės rekomendacijos, o raudonojoje zonoje įvedamas karantinas.

Į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, vietiniai karantinai jau paskelbti 21-oje. Dar 21 savivaldybė patenka į geltonąją zoną, penkios savivaldybės – Anykščių, Ignalinos, Rokiškio, Zarasų rajonų ir Visagino kol kas priskiriamos žaliajai zonai.

Premjeras S. Skvernelis išvardijo priemones, kurios gali būti siūlomos.

„Ta pati rekomendacija, kuri buvo visuomet – laikytis socialinės distancijos. (…) Bus siūlomas griežtesnis sprendimas – įvedus karantiną bus draudžiama bendrauti daugiau nei dviejų šeimų ar namų ūkių asmenims – dvi šeimos, ne daugiau, ne daugiau nei 10 asmenų. Ši draudimai bus absoliutūs visoje šalies teritorijoje“, – būsimas griežtas priemones vardijo premjeras.

Taip pat bus nerekomenduojama judėti tarp šalies miestų, bet griežtų suvaržymų nebus.

„Siūloma įvairiausių asmeninių švenčių neorganizuoti – kalbant apie vestuves, laidotuves. Ne daugiau nei 10 žmonių“, – vardijo ministras pirmininkas.

Bažnyčioms bus siūloma nutraukti visas tiesiogines pamaldas.

„Viešojo maitinimo įstaigų darbas bus nutraukiamas – bus leidžiamas tik maistas išsinešimui. Parduotuvių ir vaistinių ribojimo ypatingo nebus, kalbant apie maisto prekių parduotuves. O kitoms – reikalavimas užtikrinti tam tikrą plotą, tenkantį vienam pirkėjui – 10 kvadratinių metrų“, – sakė jis.

Anot ministro pirmininko, grožio salonų, kirpyklų veikla nebus ribojama, reikės laikytis visų higienos reikalavimų ir išankstinę registraciją. Masažų salonų veikla taip pat būtų stabdoma.

„Bus siūlymas stabdyti sporto klubų, baseinų, SPA veiklą, drausti šokių, dainavimo ir kitus kontaktinius užsiėmimus“, – antradienį sakė premjeras.

„Siūlymas yra ir dėl darbo režimo, susirinkimų, kad viską būtų įmanoma daryti nuotoliniu būdu“, – apie nuotolinį darbą kalbėjo premjeras.

Ugdymo įstaigoms bus siūloma pačioms apsispręsti dėl kontaktinio ir nuotolinio ugdymo derinimo.

„Pradinis, priešmokyklinis ugdymas, darželiai veiktų be apribojimų. (…) O kalbant apie mokyklas, yra siūlomas mišrus arba nuotolinis mokymo būdas – kai 50 procentų ugdymo vyksta kontaktiniu būdu, bet detalės bus rytoj. Greičiausiai daugelis dalykų bus paliekama spręsti mokyklų steigėjams, atsižvelgiant į situaciją“ , – vardijo ministras pirmininkas.

„Aukštosioms mokykloms bus nurodytas darbas tik nuotoliniu būdu, išskyrus sveikatos, gyvybės mokslų, veterinarijos mokslų studentams, kai neįmanoma nuotoliniu būdu atlikti užsiėmimų“, – sakė S. Skvernelis.

Bus stabdoma muziejų, teatrų ir kino teatrų veikla.

„Muziejai, teatrai, kino teatrai bus siūloma jų veikla stabdyti. Bibliotekoms palikta teisė vykdyti veiklą nuotoliniu būdu“, – teigė jis.

„Sporto renginiai – be žiūrovų“, – priemones vardijo premjeras.

Premjeras dar kartą pabrėžė, kad dėl visko turės apsispręsti Vyriausybė trečiadienį.

„Tai yra tokie bendri principai, nenorėčiau jų detalizuoti. Tai per šiandien ir rytoj bus įdėta į Vyriausybės nutarimo redakcijas atitinkamas. Tikiuosi, kad rytoj Vyriausybė apsispręs ir priims būtinus sprendimus, kurie galėtų įsigalioti naktį iš penktadienio į šeštadienį ir galiotų tris savaites“, – sakė jis.

Jis teigė, kad ir kitos Europos šalys apsisprendžia įvesti antrą visuotinį karantiną.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumas Lietuvoje siekia beveik 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų, paros nustatytų užsikrėtimų skaičius savaitgalį buvo pasiekęs 1000, antradienį pranešta apie beveik 900 atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų