S. Lavrovas: Rusija pasirengusi deryboms, jei Ukraina „sudės ginklus“

S. Lavrovas: Rusija pasirengusi deryboms, jei Ukraina „sudės ginklus“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi deryboms, jei Ukrainos kariuomenė pasiduos, ir tvirtino, kad įsiveržusios pajėgos siekia išvaduoti šalį iš „priespaudos“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „priėmė sprendimą surengti specialią karinę Ukrainos demilitarizavimo ir denacifikavimo operaciją, kad ukrainiečiai, išsivadavę iš priespaudos, patys galėtų laisvai nuspręsti savo ateitį“,– per spaudos konferenciją Maskvoje sakė S. Lavrovas.

Iš šio komentaro galima suprasti, kad Maskva ketina nuversti Ukrainos valdžią.

S. Lavrovas sakė, kad Maskva yra pasirengusi deryboms su Kijevu, jei Ukrainos kariuomenė pasiduos. „Esame pasirengę deryboms bet kurią akimirką, kai tik Ukrainos ginkluotosios pajėgos atsilieps į mūsų kvietimą ir padės ginklus“, – sakė jis.

S. Lavrovas sakė, kad Putino operacijos tikslas buvo „atvirai deklaruotas: demilitarizacija ir denacifikacija“. Pasak jo, „niekas neketina okupuoti Ukrainos“.

Jis paneigė Ukrainos teiginius, kad Rusijos pajėgos smogė civilinei infrastruktūrai, nepaisant daugybės įrodymų apie nukentėjusius gyvenamuosius rajonus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų