S. Eidrigevičiui – premija už publicistiką

S. Eidrigevičiui – premija už publicistiką

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įteikė tris kasmetes premijas už publicistinius kūrinius. Dailininkui ir eseistui Stasiui Eidrigevičiui ji paskirta už metaforiškus, labai asmeniškus, o kartu ir paradoksaliai universalius eseistinius tekstus. Premiją taip pat pelnė poetas ir eseistas Donatas Petrošius, muzikologė Vytautė Markeliūnienė.

Šios trys premijos kasmet skiriamos už reikšmingiausius ir profesionaliausius publicistinius kūrinius, paskelbtus žiniasklaidoje kultūros tema per praėjusius metus. Premijų laureatus išrenka Lietuvos kultūros ir meno taryba.

Primename, kad Panevėžio miesto savivaldybės taryba ES fondų investicijoms gauti pateikė S. Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) įkūrimo projektą. SEMC – vienas svarbiausių regione vykdomų nacionalinių kultūros projektų, itin prasminga Savivaldybės ambicija, investicija su didžiule pridėtine verte Lietuvai tarptautiniame kontekste. Projektą Savivaldybė ketina vykdyti pasitelkdama įvairius finansavimo šaltinius: ES fondus, valstybės, miesto, privačias lėšas. Numatoma, kad Panevėžyje SEMC turėtų atsirasti iki 2022 m.

 

Komentarai

  • Turime nepaprasta menininka. Pasaulyje garsu, reiksminga ir zinoma. Esu uz Stasio menu centra. Laikykimes. Panevezys keliasi

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų