Ukraina. Nuotrauka publikuota I. Šimonytės „Twitter“ paskyros nuotrauka.

Rusiško pasaulio triumfo arka: griuvėsiai, nuodėguliai ir nukankinti žmonės

Rusiško pasaulio triumfo arka: griuvėsiai, nuodėguliai ir nukankinti žmonės

„Nemačiau tų siaubų, kuriuos matė pirmieji į atkovotus miestus įžengę žmonės, tačiau pastebėjau „rusiškojo pasaulio“ „triumfo arką“ – išsprogdintus daugiabučius, sako pirmadienį Ukrainoje viešėjusi premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tai, ką mačiau, nė iš tolo neprilygo tam siaubui, kurį matė pirmi į miestą įžengę žmonės, kai miestai buvo atgauti. Nekalbu apie žmones, kurie buvo tuose miestuose, kai tęsėsi Rusijos užgrobimas“, – Seime antradienį sakė I. Šimonytė.

Anot jos, Borodiankoje, kurioje premjerė lankėsi, jau labai aptvarkyta, gatves ir griuvėsius tvarko bei gelbėjimo operacijas vykdo daug žmonių.

„Miestas tvarkosi, bet kalbėdamas su gelbėtojais ir kariškiais mačiau, kaip iš vieno daugiabučių rūsio buvo nešami žmonių kūnai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Vaikščiodama po nusiaubtą miestą premjerė teigė pamačiusi „rusiškojo pasaulio“ pergalės simbolius – artilerija bei raketomis apšaudytus gyvenamuosius daugiabučius namus.

„Borodiankoje yra toks daugiabutis. Tie daugiabučiai, į kuriuos pataikė raketos – paprastai juose du kraštai stovi, o vidurys išmuštas. O tas daugiabutis labai keistai išsprogdintas – tarsi kraštai stovi, o viršuje du aukštai tarsi pakibę, nors iš kitos pusės to daugiabučio tarsi nėra“, – pasakojo premjerė.

„Taip atrodo Russkij mir triumfo arka – griuvėsiai, nuodėguliai ir nukankinti, nuskriausti žmonės“, – kalbėjo I. Šimonytė.

ELTA primena, kad I. Šimonytė pirmadienį lankėsi Ukrainoje.

„Šiandieną mano vizitas Ukrainoje prasidėjo Borodiankoje. Jokiais žodžiais neįmanoma apibūdinti, ką aš pamačiau ir pajaučiau čia“, – savo tviterio paskyroje rašė ji.

Ukrainoje nuo karo pradžios jau taip pat apsilankė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nilsen, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas bei sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kelios parlamentarų grupės.

Komentarai

  • Mordodo putlerfašistai yra pasaulio vėžinė ląstelė , ją reikia išoperuoti . putleris yra pilkoji kandis , okurok ir xuilo . Tebūnie jis prakeiktas iki ketvirtos kartos .

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų