Prieš protestuojančiuosius Sankt Peterburge policija panaudojo jėgą. SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

Rusijoje per protestus prieš mobilizaciją sulaikyta daugiau kaip tūkstantis žmonių

Rusijoje per protestus prieš mobilizaciją sulaikyta daugiau kaip tūkstantis žmonių

Daugiau nei 500 žmonių buvo suimti per protestus visoje Rusijoje prieš prezidento Vladimiro Putino anksčiau paskelbtą dalinę civilių mobilizaciją karui Ukrainoje, trečiadienio vakare pranešė policijos veiksmų stebėsenos grupė. Vėliau šis skaičių patikslintas – 1 026. Daugiausia sulaikytųjų Maskvoje ir Sankt Peterburge – 394 ir 376 atitinkamai.

Stebėsenos grupė „OVD-Info“ anksčiau teigė, kad po V. Putino kreipimosi į tautą 24 skirtinguose šalies miestuose vykusiuose mitinguose (NEXTA video) buvo sulaikyti mažiausiai 425 žmonės.

Rusijos sostinės centre (NEXTA video) dirbantys AFP žurnalistai sakė, kad pagrindinėje prekybinėje gatvėje policija, dėvinti antiriaušinę ekipuotę, sulaikė bent 50 žmonių.

Buvusioje Rusijos imperijos sostinėje Sankt Peterburge (NEXTA video) AFP žurnalistai matė, kaip policija apsupo nedidelę protestuotojų grupę ir vieną po kito sulaikė demonstrantus (NEXTA video). Protestuotojai skandavo „Mobilizacijai ne!“

„Išėjau į mitingą planuodamas dalyvauti, bet atrodo, kad visus jau suėmė. Šis režimas pasmerkė pats save ir naikina savo jaunimą“, – sakė 60 metų gyventojas Aleksejus, atsisakęs nurodyti savo pavardę.

Maskvoje policija sulaiko protestuojančiuosius, smurtaujama net prieš moteris. Anksčiau Arbate susirinkusi minia skandavo „Putiną į apkasus“. SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

Maskvoje policija sulaiko protestuojančiuosius, smurtaujama net prieš moteris. Anksčiau Arbate susirinkusi minia skandavo „Putiną į apkasus“. SOCIALINIŲ TINKLŲ nuotr.

„Kodėl jūs tarnaujate Putinui, žmogui, kuris jau 20 metų yra valdžioje!“ – vienam policininkui šaukė jaunas protestuotojas.

„Atėjau pasakyti, kad esu prieš karą ir mobilizaciją“, – AFP sakė studentė Oksana Sidorenko.

„Kodėl jie už mane sprendžia mano ateitį? Bijau dėl savęs, dėl savo brolio“, – pridūrė ji.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu trečiadienį sakė, kad Rusija mobilizuos apie 300 tūkst. rezervistų, po to, kai V. Putinas per televiziją transliuotame kreipimesi perspėjo, kad Rusija Ukrainoje panaudos visas turimas karines priemones.

Oro linijų ir kelionių agentūrų duomenimis, trečiadienį paaiškėjo, kad šią savaitę beveik visi skrydžiai iš Rusijos jau užsakyti – žmonės, nenorintys dalyvauti kare, akivaizdžiai išvyksta iš šalies.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų