Rusija prarado patį didžiausią karinį pajėgumą Juodojoje jūroje

Rusija prarado patį didžiausią karinį pajėgumą Juodojoje jūroje

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigia, kad, nuskendus kariniam laivui „Moskva“, Rusija prarado patį didžiausią karinį pajėgumą savo Juodosios jūros laivyne.

„Aš neprognozuosiu Rusijos atsako, Rusija tegu pati apsisprendžia, kaip ji nori atsakyti. Gal uždraus rūkyti laivuose, gal bus toks atsakas, o gal bus sparnuotosios raketos į kokį nors civilinį objektą, kas jiems įprasta. Tai aš neprognozuosiu, tiesiog noriu pasakyti, kad Rusija neteko paties didžiausio karinio pajėgumo, kurį turėjo savo Juodosios jūros laivyne“, – žurnalistams penktadienį teigė A. Anušauskas.

„Įsivaizduokite, 64 priešlėktuvinių raketų paleidimo įrenginiai, kuriuos buvo galima naudoti kelių šimtų kilometrų atstumu“, – pridūrė jis.

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovyčius ketvirtadienį pareiškė, kad Rusijos kreiseris „Moskva“ – nuskandintas. Remiantis Kyjivo pranešimais, Ukrainos ginkluotosios pajėgos trečiadienio vakarą smogė kreiseriui „Moskva“ dviem „Neptun“ raketomis.

Nors Rusija iš pradžių skelbė, kad jai priklausantis laivas buvo tik apgadintas, tačiau ketvirtadienio vakarą šios šalies Gynybos ministerija pripažino, kad laivas nuskendo.

Daugiau kaip 180 metrų ilgio kreiserį „Moskva“ pradėta eksploatuoti 1983-iaisiais. Šiemet Rusijos prieš Ukrainą pradėto karo metu iš jo į Ukrainos teritoriją buvo leidžiamos raketos.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • Скажи-ка, украинец, ведь не даром
  „Москва“ спаленная пожаром,
  американскому дипстейту отдана?
  Ведь будут схватки боевые,
  Да, говорят, еще какие!
  Недаром знает вся Россия
  Про день 2022 02

  – Да, были люди в наше время,
  Не то, что нынешнее племя:
  Богатыри – не вы!
  Плохая им досталась доля:
  Немногие вернулись с поля…
  Не будь на то господня воля,
  Не отдали б “Москвы”!

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų