Rusas sukūrė filmą, lyginantį Alytų ir Voskresenską

Rusas sukūrė filmą, lyginantį Alytų ir Voskresenską

Gyvendami savo mieste galbūt nė nepastebime, kaip jis keičiasi, gražėja. Per ketvirtį amžiaus, kai šalis ištrūko iš senosios sąjungos, miestas išties pasikeitė.

Internete pasirodė Rusijoje sukurtas filmukas, lyginantis Alytų ir netoli Maskvos esantį panašaus dydžio Voskresenską.

Filmo autorius sako, kad vienas iš jo sekėjų pareiškė, jog nereikia gyventi turtingoje šalyje, kad gyventum tvarkingai ir paprašė palyginti, kaip gyvena ne itin pasiturinčios šalies ir panašaus dydžio miestas Rusijoje.

Kadangi didžiuosius miestus lyginti būtų neobjektyvu, autorius žvalgėsi į provincijas.  Apžvelgęs aplinkines  šalis,  filmo kūrėjas  pasirinko Alytų.

Naudodamas „Google street“ programą, savo filmą kūrėjas pradeda nuošalioje gatvėje Voskresenske. Jeigu kelias įvertintas gerai, tai šalikelėje situacija – prasta. Kūrėjui Rusijoje užkliuvo gyvenamųjų namų rajonas, nenupjauta žolė, keistos tvoros.

Maskvos srities miesto gatves stebėtojas lygina taip pat su nepagrindinėmis  Jiezno ir Klevų gatvėmis  Pirmame Alytuje.

Autorius Alytuje pastebi ir sovietinės architektūros palikimą, tačiau mato ir tai, kad šalia namų esantys plotai kruopščiai prižiūrėti. Žolė nupjauta, tvoros tvarkingos.

Rusas stebisi, kodėl pas juos taip nėra.  Voskresenske centrinės  gatvės danga nebloga, bet net ir centre žolė nenupjauta.

Savo filme autorius vėl grįžta į Dzūkijos sostinę. Jotvingių gatvės namai jam primena europietišką architektūrą. Atsižvelgiant, kad vos prieš  26-erius metus Lietuva ištrūko iš sąjungos, pasiekimai, anot ruso – pastebimi.

„Čia panašiau į Skandinaviją, atrodo, kad Alytuje žmonės sportuoja. Kažko prabangaus nematome – paprastas šaligatvis, paprastos plytelės, net surūdijęs tarybinis šulinio dangtis. Viskas atrodo neblogai – veja prižiūrėta apie kelią – tyliu, kažkas nerealaus,  nors čia net ne sostinė. Ir kodėl nesižavėti tokiomis šalimis?  Šaunuoliai, vystosi ir gal būt po dešimties metų ir Lietuvos  nebus galima atskirti pavyzdžiui nuo Norvegijos. Lyginant su Voskresensku tai – dangus ir žemė“, – atvirauja rusas.

Toliau  stebėtojas persikelia į Kauno – Vilniaus gatvių žiedą ir pastebi, kad net neverta lyginti gatvių Rusijoje ir Lietuvoje.

Filmo autorius reziumuoja, kad Lietuva nors ir nėra Europos vitrina, o kaip pas juos kalbama, kad Pabaltijo šalys netgi yra Europos užtvoris, tai šitie užtvoriai atrodo 100 kartų geriau, nei rusų miesto vitrina.

Štai taip apie mūsų miestą atsiliepia mūsų kaimynai rusai.

Jeigu pavyks pakalbinti filmo autorių, įrašu būtinai pasidalinsime.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų