Ruošiamės vejos pjovimui: kokią techniką rinktis?

Ruošiamės vejos pjovimui: kokią techniką rinktis?

Nesuklysime pasakę, jog žolės pjovimas yra vienas pagrindinių darbų, kurį reguliariai reikia atlikti šiltojo sezono metu. Jis patinka toli gražu ne kiekvienam, tačiau tinkamai pasirinkta, kokybiška vejos pjovimo technika tokią užduotį gali gerokai palengvinti. Šiuo metu galima rinktis iš pakankamai plačios skirtingų jos tipų pasiūlos – įvertinę pagrindinius privalumus, nesunkiai išsirinksite pačią geriausią.

Žoliapjovės

Galima sakyti, kad tokios vejapjovės vis dar yra populiariausias, standartinis pasirinkimas. Tokią įrangą galima pritaikyti labai įvairiems pievutės plotams, o be to, kai kurie prietaisai suteikia ir papildomų galimybių, tokių kaip mulčiavimas ar žolės surinkimas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad su tokiais prietaisais sunkiau prieiti prie patvorių ar kitų siauresnių vietų.

Taip pat labai svarbu atsižvelgti į konkretų šios technikos tipą, nuo kurio priklauso tam tikros jos ypatybės:

  • Mechaninės vejapjovės žavi gera kaina ir labai paprastu veikimo principu. Tokie įrenginiai yra ekologiški ir nereikalaujantys ypatingos priežiūros, o pats pjovimas yra pakankamai švelnus ir tikslus – teigiama, kad jis kone sveikiausias žolei. Tačiau darbuojantis prireiks nemažai fizinių pastangų, kadangi tik nuo Jūsų įdirbio priklausys judėjimo tempai.
  • Akumuliatorinės žoliapjovės džiugina tyliu darbu, nedideliu svoriu ir paprasta priežiūra. Visgi, dėl ribotos akumuliatoriaus veikimo trukmės, tokią techniką dažniausiai patariama rinktis mažesniems ar vidutiniams žolės plotams – priešingu atveju visas pjovimo procesas pareikalaus daugiau laiko, nei kad galėjote tikėtis. Plačią tokių įrenginių įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
  • Elektrinės žoliapjovės, kaip ir aukščiau minėti tipai, pasižymi mažesniu svoriu, netriukšmingu ir aplinkos neteršiančiu darbu. Be to, lengvai galima dirbti bet kokiais kampais, tad susitvarkysite ir su didesniais nuožulnumais. Tokios technikos nereikės pakrauti, tačiau šiuo atveju Jūsų judesius apribos laidas. Didesniems plotams į pagalbą galima pasitelkti prailgintuvą – svarbiausia, kad tokių darbų neatliktumėte tuomet, kai pievutė yra drėgna.
  • Benzininės vejapjovės yra galingiausios ir efektyviausios: jų veikimo neriboja nei baterija, nei laidai, o aštrūs peiliai įveikia ne tik žolę, bet ir sustabarėjusias žoles ar netgi krūmų šakas. Tokia technika tvirta ir ilgaamžė, tačiau norint mėgautis tokiais privalumais, jos priežiūrai teks paskirti kur kas daugiau laiko. Pavyzdžiui, teks pasirūpinti benzino atsargomis ir periodiškai patikrinti bei pakeisti tepalus.

Trimeriai

Tokia technika, priešingai nei žoliapjovės, yra kur kas mobilesnė ir dažnu atveju pasižymi gerokai mažesniais matmenimis, todėl pasitelkus ją, galima pasiekti net ir sunkiau prieinamas vietas. Jei tenka pjauti žolę patvoriuose ar norite padailinti pievutę, esančią tarp krūmų ar gėlynų, tai tikrai bus vienas geriausių pasirinkimų. Be to, kai kurie, galingesni modeliai puikiai susitvarko ir su tvirtesnėmis žolėmis ar netgi šakomis – dėl to trimeriai turi ir krūmapjovės pavadinimą.

Tiesa, jei nutarsite tokią įrangą naudoti ne tik sunkiau prieinamoms vietoms, bet ir, pavyzdžiui, didesniems žolės plotams, netruksite susidurti su trūkumais. Bene pagrindinis iš jų yra tas, kad trimerį nuolat reikia laikyti rankose, taigi toks darbas reikalauja kur kas daugiau fizinės jėgos ir pastangų. Būtent dėl to šio tipo techniką siūloma pasitelkti kaip papildomą, tais atvejais, kai reikia atlikti užduotis, kurių nesugeba kiti žolės pjovimui skirti prietaisai.

Vejos pjovimo robotai

Šiais laikais už mus darbus atliekantys robotai jau nieko nebestebina, todėl nekeista, jog atitinkami prietaisai gali susitvarkyti ir su mūsų pievute. Tokia įranga iš tiesų turi ne vieną privalumą: ji veikia taip tyliai, kad robotą galima įjungti net ir nakties metu, o dėl kokybiškų sensorių jam pavyksta išvengti bet kokių kelyje pasitaikančių kliūčių. Kitaip tariant, jį įjungus galima atsipalaiduoti ir užsiimti bet kokia kita veikla.

Tiesa, bent jau kol kas jų specifikacijos, lyginant su kitais žoliapjovių tipais, nėra pačios įspūdingiausios. Norėtųsi ir didesnio greičio, ir talpesnės baterijos, ir žemesnės kainos. Gamintojai į šiuos trūkumus tikrai atsižvelgia, tad ateityje galime tikėtis kur kas didesnių galimybių, tačiau ir dabar vejos pjovimo robotą galima ir verta pasitelkti mažesniems pievučių plotams.

Sodo traktoriukai

Tai – pati didžiausia ir efektyviausia technika, kurią galėsite pritaikyti net ir itin didelėms teritorijoms. Toks darbas nepareikalaus fizinių pastangų – tereikės patogiai įsitaisyti ir šiek tiek pavairuoti. Be to, prie traktoriuko prikabinę papildomus priedus, jį galėsite pritaikyti ir kitiems darbams, tokiems kaip sniego kasimas, barstymas ar šlavimas. Tiesa, už tokius privalumus teks susimokėti šiek tiek didesnę kainą, o sodo traktoriuko gabaritai taip pat bus didesni. Dėl to iš anksto reikėtų pagalvoti, ar su atitinkamu modeliu pravažiuosite visas kliūtis ir kur galiausiai jį sandėliuosite.

Visi šie žolės pjovimui skirti įrenginiai yra pritaikyti skirtingiems poreikiams, tad išsigryninę savuosius, lengvai nutarsite, koks modelis Jus tenkintų labiausiai. Rinktis šiuo atveju tikrai yra iš ko – pasirūpinkite, kad ši užduotis Jūsų nebevargintų!

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų