Rožyne į daržus įsisuko karvės

Rožyne į daržus įsisuko karvės

 

Nors išvysti karvę šiais laikais sudėtinga net kaime, dvi mūkiančios raguotosios vaikštinėjo Panevėžyje po Rožyno individualių namų mikrorajoną.

Į savo daržus ketvirtadienio rytą atėjusios kelios Amerikos gatvės gyventojos nustėro. Panevėžietės daržoves rado nuniokotos, ne viena raudonųjų burokėlių lysvė kone sulyginta su žeme – atrodė taip, tarsi derlius būtų nuimtas. Iš pradžių šeimininkės įtarė naktį pasidarbavus vagis. Visgi viena geriau įsižiūrėjusi negalėjo patikėti savo akimis – darže matėsi įminti galvijų pėdsakai. Ir išties dvi raguotosios kaltininkės ganėsi netoliese.

Kai po mikrorajoną vaikštinėjančių juodų galvijų poros, mataruojančios grandinėmis, niekas nepasigedo visą pusdienį, gyventojai puolė skambinti įvairioms tarnyboms.

Apie 14 val. į mikrorajoną atvažiavę žurnalistai juodes aptiko jau gyventojų pririštas prie vyšnių daržų pakrašty. Visi laukė, kas pasiklydėles pasiims.

„Kaip Sekliai Morkos buvome“, – juokauja karvės pėdsakus savo darže aptikusi Amerikos gatvės gyventoja.

Jos kaimynės karvės mieste nenustebino. Panevėžietei labiau keista, kad gyvulių neieškojo šeimininkai. Per kaimynus sužinojo, kad savininkė greičiausiai gyvena gretimoje gatvėje, tačiau nuvažiavęs vyras jos namuose nerado.

„Laukiame tos ponios, kad pasirodytų. Turime visą dieną gaišti dėl jos karvių, jos nemelžtos ir neprižiūrėtos“, – pyko visus raudonuosius burokėlius praradusi panevėžietė.

Laimingai pasibaigė

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Vaišvila iš karto spėjo, kad gyvuliai – vienos Rožyno gyventojos.

„Ten kažkas laikydavo karves. Amerikos gatvė jau miesto pakraštys, galima laikyti“, – teigė Ž. Vaišvila.

Į vietą nuvykęs tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Egidijus Zaskevičius gyventojus nuramino, kad savininkė nustatyta ir ji jau atvažiuoja savo gyvulių.

„Žmonės, patyrę nuostolius, lygiai kaip ir per eismo įvykį, gali kreiptis civiline tvarka dėl žalos atlyginimo ir ji bus iš savininkės išieškota. Už gyvulių nepriežiūrą nubaus kaimynai arba teisėsauga“, – sakė E. Zaskevičius.

Derliaus netekusiems rožyniečiams jis patarė kreiptis į policiją.

Pasak vyriausiojo veterinarijos gydytojo, jei nustatomas savininkas, nieko negalima imtis, kol šis neatvyks. Jo nuomone, įvykis pasibaigė dar gana laimingai – nuniokoti tik daržai. Palaidi gyvuliai galėjo sukelti ir avariją.

„Kiek tokių eismo įvykių pasitaiko? Tada savininkui jau grėstų baudžiamoji byla, o dabar tik – nepriežiūra“, – pabrėžė Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovas.

Faktai

Gyvūnų laikymo Panevėžio taisyklėse numatyta, kad „ūkinių gyvūnų laikytojai Panevėžio miesto teritorijoje negali laikyti ūkinės paskirties gyvūnų (gyvulių, paukščių) ir balandžių miesto centre, apribotame Nemuno (nuo Pušaloto g. sankryžos), Ramygalos, Beržų, Velžio kel., J. Biliūno, Elektronikos ir S. Kerbedžio (iki Pušaloto g. sankryžos) gatvėmis“.

 

Komentarai

  • O kur aš?!

    • Atsakyti
    • Šermuonie siaurakakti, tu gi į Šiaurę keliauji!

      • Vaikai šermuonėli ir šermuoniau, baikite pyktis, liaukitės rungtis, kuris aštresniais dantimis, šoklesnėmis letenomis. Ir tas karvutes meskite iš galvų. Jūs gi valdovai daug didesnių sričių, daug rimtesnių sferų!

  • Gražios karvės. Su auskarais.

  • Ar gaila karvytėms kelių burokų?

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų