Rožyną padengė sunkiai nuvalomas „sniegas“ (papildyta įmonės komentaru)

Rožyną padengė sunkiai nuvalomas „sniegas“ (papildyta įmonės komentaru)

Vasaros viduryje Panevėžio Rožyno mikrorajone pasnigo. Tik šis sunkiai nuvalomas „sniegas“ ant kojų sukėlė ne tik gyventojus, bet ir aplinkos apsaugos inspektorius.

Ketvirtadienio rytas Aguonų, Jazminų ir aplinkinių gatvių gyventojams prasidėjo nemalonia staigmena.

Rožyniečiai neteko amo pro langus išvydę baltomis apnašomis nuklotus kiemus, juose paliktus automobilius, pavėsinių ir namų stogus.

„Ryte atsikėliau – kieme stovėjusi mašina visa balta! Nenuvalęs stiklo važiuoti negalėjau. Kiek aplinkui mačiau, tas pats ir pas kaimynus. Lėkiau į polikliniką, labai skubėjau, geriau kiemo nespėjau apžiūrėti“, – bandydamas valyti „Wolksvagen Golf“ pasakojo Aguonų gatvės gyventojas Zigmas.

Anot jo, sausu skuduru stiklą nuvalęs nesunkiai, tačiau namuose plauti viso automobilio nebesiėmė – planavo važiuoti į plovyklą.

„Tokio įvykio dar nėra buvę. Tikriausiai „Roquette Amilina“ naktį savo nešvarumus išmetė“, – svarstė Zigmas.

Baltus kiemus ryte išvydo ir gyvenantieji Jazminų gatvėje.

„Apie 6 val. lijo, o pasibaigus lietui ir aš, ir kaimynai išėję į kiemą pastebėjom, kad viskas balta. Bandėm bent automobilių stiklus nuvalyti, bet valytuvai tik dar labiau išterliojo langą. Labai keistos apnašos – vandeniu nenusivalo“, – pasakojo Jazminų gatvės gyventojas Raimondas.

Anot jo, po lietaus apdžiūvus stogams pasimatė dar baisesnis vaizdas.

„Visi stogai kaip miltais nupilti. Žiedadulkės būtų geltonos, bet šitos apnašos baltos. Visos tamsios mašinos virto baltomis. Taip pat ir namų, pavėsinių stogai. Keisčiausia, kad nuplauti neįmanoma – bandant vandeniu valyti dar labiau tepasi. Visi kaimynai supykę“, – kalbėjo Raimondas.

Jazminų gatvės gyventojai irgi pirštu beda į „Roquette Amiliną“.

Į šią įmonę ketvirtadienį ryte išskubėjo ir aplinkos apsaugos inspektoriai.

Panevėžio aplinkos kokybės kontrolės skyriaus vedėja Kotryna Merkienė patvirtino, kad jiems situacija Rožyne irgi žinoma, tačiau kol kas Rožyną padengusių apnašų priežastis nežinoma.

„Inspektoriai išvažiavę atlikti tyrimo, eis į „Roquette Amiliną“ ir žiūrės“, – teigė K. Merkienė.

Anot jos, apie „sniegą“ Rožyne jiems pranešė kolegos aplinkosaugininkai.

„Sekundei“ pateiktame „Roquette Amilina“ komentare teigiama, kad naktį iš liepos 13 į 14 d. bendrovėje išties užfiksuota avarinė situacija – užsikišo krakmolo džiovyklos ciklonai. Dėl to iš krakmolo džiovyklos į orą išmestas sausas krakmolas.

„Nedelsdami krakmolo džiovyklos darbą sustabdėme, tačiau krakmolo dulkės spėjo pasklisti ore. Apie įvykį buvo informuotos atsakingos institucijos. Krakmolas nekenksmingas ir sveikatai nepavojingas“, – komentavo įmonė.

Anot jos, suburta speciali darbo grupė aiškinasi avarijos priežastis ir rūpinasi avarijos likvidavimo darbais. „Mūsų tikslas yra suprasti, kas nutiko ir rasti būdų, kaip ateityje išvengti panašių incidentų. Atidžiai stebime situaciją ir glaudžiai bendradarbiaujame su už aplinkos apsaugą atsakingomis institucijomis. Bendrovė apgailestauja dėl gyventojams sukeltų nepatogumų“, – rašoma „Roquette Amilina“ atsiųstame paaiškinime.

Galerija

Komentarai

  • Gyvenantys šalia Amklinos ką turi jausti dėl aplinkosaugos aplaidumo.Dirbkite pagaliau savo darbą!!!Gyventojų net buto langai būna užkrakmolyti.
    O dar nuo tų furų kurios pradeda nuo 6 val.ryto iki vakaro 6.Kada pagaliau liausis ir blogus kvapus skleisti.Negalima kartais ir vakarais po parką pasivaikščioti nuo tos smarvės.Darykite išvadas pagaliau!!! Amžina!!!
    Aplinkosauga!!!

    • Atsakyti
  • Amilina yra stipriai susikompromitavusi įmonė prieš šalia gyvenančius gyventojus. Ji papirkinėja visas inspekcijas taip išvengdama baudų. O krakmolas toli gražu nėra nekenksmingas, kaip kalbama paaiškinime. Jei jo dulkės patenka į kvėpavimo takus tai užkiša plaučius, ko pasekoj išlenda įvairios kvėpavimo takų ligos.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų