Roksio savininkas toliau bylinėsis

Roksio savininkas toliau bylinėsis

 

Su Panevėžio savivaldybe kovojantis visoje šalyje išgarsėjusio foksterjero Roksio savininkas Albertas Astrauskas švenčia dalinę pergalę. Teismas, išnagrinėjęs jo skundą dėl miesto Savivaldybės valdininkų skirtos 75 eurų baudos už šuns maudynes be pavadėlio ir antsnukio fontane, baudą panaikino, tačiau įspėjimo – ne.

A. Astrauskas teigia dar neįsigilinęs į teismo argumentus, tačiau verdiktas mediko vis tik netenkina. Dabar jis tariasi su teisininkais ir nori išgirsti jų nuomonę. Tačiau net jei gaus iš jų patarimą toliau nesibylinėti, medikas tvirtina sieksiantis savo.

„Mane turi išteisinti visiškai“, – sako jis.

„Sekundė“ jau ne kartą rašė apie šuns maudynes Nepriklausomybės aikštės fontane ir jo savininko pastangas kovoti už augintinių ir jų šeimininkų teises. Žinomas mieste medikas buvo nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį, kuriame kalbama apie gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą. Be to, pasak jo, minimos ir Gyvūnų laikymo Panevėžio mieste taisyklės, kuriose numatyta, kad viešosiose vietose šuo turi būti vedžiojamas laikant už pavadėlio ir su antsnukiu, išskyrus tuos atvejus, kai turi socializacijos pažymėjimus. Tuomet jis piktinosi logikos nebuvimu: šuo nebuvo vedžiojamas – jis maudėsi fontane.

Nusileisti neketina

A. Astrausko teigimu, situacija dviprasmiška ir būtina ją išspręsti – dvejonių neturi likti. Jei šuniui negalima fontane, vadinasi, negalima, o jei nedraudžiama, gali būti ir be pavadėlio. Jis juk ten nevedžiojamas. Dabar jam susidarė įspūdis, kad reikėtų džiaugtis negavus baudos, bet vis tiek – tarsi kaltas. Be to, jau vasaros pradžioje specialistai patarinėjo keturkojų šeimininkams leisti savo augintiniams atsigaivinti, o čia tą padarius gavo baudą.

„Šuo negali nusirengti kailinukų. Privalau per kaitrą kažkaip kitaip padėti jam atvėsti.

Tą padarius buvau nubaustas, tačiau priešingu atveju, jei būčiau neleidęs – atėję kiti galbūt nubaustų už gyvūno kankinimą ir grėstų jau ne bauda, o baudžiamoji atsakomybė iki dvejų metų“, – sako jis.

A. Astrauskas ne kartą tvirtino, kad pralaimėjęs teismą, skųs sprendimą, o jei reikės – galiausiai pasieks Strasbūrą.

Komentarai

  • . . . patarčiau iškarto į Strasbūrą

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų