Robotas-kuprinė? Atsakymas – taip

Robotas-kuprinė? Atsakymas – taip

Nuotolinis valdymas gali įgauti nestandartines formas ir sprendimus. To pavyzdys – sprendimas „Fusion“, kurį pristatė Tokijo ir Keijo universitetų inžinierių ir dizainerių kolektyvas. Robotui buvo suteikta kuprinės forma ir įtaisyti du valdymo moduliai – nuotolinis ir žmogaus nešėjo.

„Fusion“ atrodo taip, lyg žmogų būtų pavergusi ant nugaros tupinti ir jį valdanti fantastinė būtybė. Iš dalies tai yra tiesa – roboto manipuliatoriai gali judėti atskirai nuo žmogaus rankų, kartoti jų judesius arba patys jas valdyti.

Pirmoji galimybė didelės praktinės naudos neturi – manipuliatorių servovarikliai silpni, didelio krovinio jie nepakelia. Negali jie daryti ir einančiam žmogui galvos masažo.

Judesių kartojimas turi potencialą tapti naujomis galimybėmis virtualios realybės žaidimuose.

O štai trečioji galimybė valdyti žmogaus, turinčio ant pečių „Fusion“ robotą, rankas – gali būti gan praktiška.

Įsivaizduokite muzikantą arba chirurgą, mokančius nuotoliniu būdu, tačiau turinčius su mokinio rankomis visišką taktilinį ryšį. Arba pacientas po sunkios operacijos mokosi laikyti daiktus rankomis – speciali programa manipuliatoriais kontroliuoja jo judesius. O kur dar kol kas tik fantastiniuose filmuose matomi vaizdai, kai žmogus operatorius valdo robotą, realiai jausdamas grįžtamąjį ryšį – paspaudimo stiprumą, tekstūrą ir kitus parametrus?

Nors tai tik prototipas, tačiau jame naudojamos technologijos ir sprendimai leidžia tikėtis spartaus vystymosi šuolio. Ir kas ten žino, gal mūsų vaikų rankas dailės pamokose vedžios garsus japonų menininkas Takašis Murakamis?

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų