„RoboLabe“ ūžia nacionalinės robotų varžybos (fotogalerija)

„RoboLabe“ ūžia nacionalinės robotų varžybos (fotogalerija)

Šiandien Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ erdvėse net po dviejų metų pertraukos – pandeminio laikotarpio – vyksta FIRST LEGO lygos, misijos „Cargo connect“ nacionalinės atrankos varžybos.

Šiandien būrys robotų konstravimo entuziastų Panevėžyje kaunasi dėl geriausiųjų vardo, taip pat pristato savo komandų sukurtų ir konstruotų robotų projektus. Į renginį užsiregistravo 19 trenerių ir net 161 mokinys. Iš jų 74 šešerių – dešimties metų „Explore“ varžybų dalyviai ir 87 dešimties – šešiolikos metų „Challenge“ rungties dalyviai. Į PRC „RoboLabą“ sugužėjo dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Kauno r. Klaipėdos, Panevėžio, Visagino, Pasvalio, Joniškio, Prienų, Palangos miestų.

Šių varžybų esmė tokia, kad kiekviena komanda turi rungtyniauti su savo komandos sukonstruotu robotu ant specialaus varžybų iššūkių lauko. Išradėjų varžytuvėse moksleiviai vertinami pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą, o jų sukonstruoti robotai privalo įveikti kuo daugiau misijų per kuo trumpesnį – vos 2,5 min. – laiką.

Kiekvienais metais tokiose nacionalinio lygio varžybose sprendžiama vis kita pasauliui aktuali problema. Paskutinėse varžybose komandos varžėsi City Shaper tema. Statybų ir aplinkos kūrimo inžinieriai turėjo sukurti ir įveikti tvaraus miesto iššūkį, panaudodami esamus išteklius, kaip kurti tvarias ir inovatyvias konstrukcijas. Šių metų varžybų tema – transportas, krovinių gabenimas ir logistika.

Panevėžio robotikos centro „RoboLabas“ metodininkė Klaudija Pelanytė tikina, kad tokios varžybos labai reikalingos, praplečia mokinių robotikos, informatikos, matematikos ir kitų tiksliųjų mokslų teorines ir praktines žinias. Taip pat skatina kritinį mąstymą ir moko gyvenimiškų problemų sprendimo.

„Tokio lygio užduotys, kokias per varžybas įveikia vaikai, galėtų priversti pasukti galvą net patyrusį inžinierių. Užduotys gana sudėtingos ir kompleksiškos, verčiančios tiksliai apskaičiuoti skirtas užduotis ir neklysti.“ Pasak metodininkės, svarbiausias varžybų akcentas – ne laimėjimas ar pirma vieta, o nelengvų užduočių atlikimas specialiame užduočių lauke, kai patys vaikai turi simuliuoti, modeliuoti ir eksperimentuoti, t. y. pritaikyti situacijas realiame gyvenime. Be to, vaikai turi gebėti dirbti komandomis: bendradarbiaudami parengti projektą ir pagrįsti savo sprendimus pristatydami kompetentingai varžybų vertinimo komisijai, teisėjams.

„Ypatingai džiaugiamės Panevėžio mokyklų moksleivių ir juos lydėjusių bei ruošusių mokytojų entuziazmu, „Minties“, „Juozo Balčikonio“ gimnazijų bei „Ąžuolo“ progimnazijos komandomis (dalyvių komandas ruošė mokytojos: Renata Burbaitė, Inga Rulienė ir Dovilė Breivienė). Ypač po tokio sudėtingo ir ilgo pandeminio laikotarpio, kuomet varžybos jei ir vyko, tai nuotoliniu būdu. Tikrai nesitikėjome tokio dalyvių antplūdžio, kuris tik įrodo, kad robotų varžybos itin aktualios ir be galo laukiamos mieste“, – džiaugiasi robotikos centro „RoboLabas“ vedėja Vaida Repovienė.

P. Židonio nuotraukos

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų