Rinkimų naujovės: penkių dienų balsavimas iš anksto, skirtingų spalvų biuleteniai

Rinkimų naujovės: penkių dienų balsavimas iš anksto, skirtingų spalvų biuleteniai

Per prezidento bei Europos Parlamento (EP) rinkimus ir referendumus pirmą kartą rinkėjai turės daugiau laiko balsuoti iš anksto – penkias dienas.

„Esminė naujovė – balsavimas iš anksto savivaldybėse truks penkias dienas“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

„Turėjome savivaldybių rinkimus, kai balsavimas iš anksto vyko dvi dienas, šį kartą per abejus rinkimus, nuo pirmadienio iki penktadienio, visos savivaldybės bus atviros Lietuvos rinkėjams, balsuojantiems iš anksto“, – pabrėžė ji.

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos. Iki šiol išankstiniam balsavimui buvo skirtos dvi dienos.

Dar viena šių rinkimų naujovė yra skirtingų spalvų biuleteniai, taip pat akliesiems sudaryta galimybė balsuoti biuletenį perskaitant Brailio raštu: paprastas biuletenis bus dedamas į specialią įmautę, ant kurios bus atspaustas tekstas.

„Visi trys biuleteniai bus skirtingų spalvų – pirmą kartą šiuose rinkimuose. Tai padės ir rinkėjams atskirti, kuris rinkimų biuletenis yra prezidento rinkimų, kuris – kurio referendumo, nes referendumus turėsime du“, – sakė VRK vadovė.

L. Matjošaitytė taip pat pažymėjo, kad einant balsuoti su savimi nebūtina turėti rinkėjo kortelės, tai yra tik kvietimas balsuoti.

Norint pareikšti savo valią rinkimuose, rinkėjui pakanka tapatybę patvirtinančio dokumento. Tai gali būti pasas, asmens tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas ar kitas dokumentas su asmens nuotrauka ir asmens kodu.

VRK vadovė taip pat atkreipė dėmesį, kad rinkimų dieną bus galima balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje, tik balsuojantiesiems ne savo apylinkėje reikės apie 15 minučių palaukti. Per šį laiką komisijos nariai susisieks su balsuoti atėjusio asmens apylinkės rinkimų komisija ir patikrins, ar jis jau nėra balsavęs. Jei bus gautas patvirtinimas, kad rinkėjas nebalsavo, tokiam rinkėjui bus leista balsuoti.

Lietuvoje gegužės mėnesį vyks dveji rinkimai ir du referendumai. Gegužės 12 dieną vyks prezidento rinkimų pirmasis turas bei referendumai dėl daugybinės pilietybės instituto išplėtimo ir dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 tautos atstovo.

Gegužės 26 dieną su Europos Parlamento rinkimais numatomas prezidento rinkimų antrasis turas.

Komentarai

  • Aš gyvenu JAV Floridoje ir esu laiminga moteris šiandien? Aš pasakiau savęs, kad bet kuris Paskolos skolintojas, galintis pakeisti mano gyvenimą ir mano šeimos gyvenimą, kreipiuosi į bet kurį asmenį, kuris ieško paskolos. Jei jums reikia paskolos ir esate 100% tikri, kad grąžinsite paskolą, susisiekite su jais ir pasakykite jiems, kad ponia Sharon Coolidge jus nurodė. barrymoreloans12@gmail.com arba siųskite tekstą +16317314517

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų