Rinkimų komisija patikrino lapus su parašais: dalis pripažinti negaliojančiais

Rinkimų komisija patikrino lapus su parašais: dalis pripažinti negaliojančiais

Panevėžio rajono savivaldybės rinkimų komisija baigė skaičiuoti partijų surinktus parašus.

Komisijos pirmininkė Loritos Mykolaitienės teigimu, visos Savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaujančios partijos surinko Panevėžio rajone privalomą parašų skaičių – 270 ir joms uždegta žalia šviesa varžytis dėl rinkėjų palankumo.

Daugiausia – 945 – parašus rajone surinko socialdemokratai. Komisija iš surinktųjų galiojančiais pripažino 888-is.

Už tai, kad rinkimuose dėl vietos rajono Taryboje galėtų varžytis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pasirašė 628 Panevėžio rajono gyventojai. Parašus patikrinusi komisija įskaitė 600.

Už Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų kandidatus popieriaus lapuose pasirašė 529 rajono gyventojai bei dar 24 dešiniesiems palaikymą išreiškė pasirašydami elektroniniu būdu. Iš jų komisija patvirtino 528 parašus.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija rajone surinko 461 popieriuje ir 24 elektroninius parašus. Iš jų galiojančiais pripažinti 456.

Už Darbo partiją Panevėžio rajone pasirašė 365, o įskaityti 326.

Liberalų sąjūdžio komandą palaikė popieriaus lapuose pasirašę 305 gyventojai. Ši partija taip pat surinko 49-is rajono gyventojų elektroninius parašus. Rinkimų komisija liberalams įskaitė 346-is.

L. Mykolaitienės teigimu, parašams rinkti visoms partijoms buvo išduota tiek lapų, kiek šios pageidavo.

Anot pirmininkės, negaliojančiais pripažinti parašai tik dėl elementarių žmogiškųjų klaidų nurodant pasirašančiojo asmens duomenis.

„Daug kas ne taip pavardę rašė, sumaišė vietomis, pribraukė. Žmogiški faktoriai, bet negali užskaityti parašo, jei duomenys taisyti“, – teigė L. Mykolaitienė.

Anot jos, dažnas vietomis sumaišė pasirašydamas vardą ir pavardę, tačiau toks nesusipratimas, pasikonsultavus su Vyriausiąja rinkimų komisija, nebuvo pripažintas klaida.

Panevėžio rajone rinkimuose dalyvausiančių partijų pateiktus parašus tikrinusi komisija nenustatė klastojimo atvejų.

Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisija dešimties partijų ir dviejų visuomeninių komitetų pateiktus lapus su rinkėjų parašais žada baigti tikrinti iki rytojaus.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai mero rinkimai vyks kovo 3 d.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų