P. ŽIDONIO nuotr.

Rinkimai tapo darbymečiu policijai

Rinkimai tapo darbymečiu policijai

Policijos pajėgoms teko reaguoti į bemaž du šimtus pranešimų bei pradėti kelis ikiteisminius tyrimus – visus dar iki oficialiosios rinkimų dienos.

Nuo vasario 20-osios 6 val. iki kovo 6 dienos 6 val. policija gavo 172 pranešimus apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais.

Per šį laikotarpį pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai ir 8 aplinkybių patikslinimai medžiagose. Dviejuose ikiteisminiuose tyrimuose nustatyti įtariamieji – pranešimai apie įtarimą įteikti 2 asmenims.

Rinkimų dieną – kovo 5-ąją – iki 20 val. policija gavo 90 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Dėl gautų pranešimų ikiteisminių tyrimų nebuvo pradėta, tačiau pradėti 5 aplinkybių patikslinimai medžiagose, pagal LR BK 172 str. 1 d. (Kauno, Alytaus ir Tauragės apskrityse).

Daugiausiai užfiksuota pranešimų, susijusių su agitacijos taisyklių pažeidimais bei galimu rinkėjų papirkimu ir pavežimu. Taip pat gauti pranešimai dėl rinkimų tvarkos pažeidimų, viešosios tvarkos pažeidimų, biuletenių fotografavimo. Didžioji dalis pranešimų, susijusių su galimais rinkėjų papirkimais, patikrinus informaciją, nepasitvirtino.

Daugiausiai užfiksuota pranešimų, susijusių su agitacijos taisyklių pažeidimais bei galimu rinkėjų papirkimu ir pavežimu.

Daugiausiai pranešimų, susijusių su rinkimais, užregistruota Alytaus ir Vilniaus apskrityse, mažiausiai pranešimų – Utenos ir Šiaulių–Telšių apskrityse.

Surašyti 2 administracinių nusižengimų protokolai pagal ANK 484 str. (Šiaulių ir Vilniaus apskrityse).

Lyginant su 2019 metais vykusiais rinkimais į savivaldybių tarybas ir merus, policijoje fiksuotas panašus gautų pranešimų apie galimus pažeidimus skaičius. Skirtingai, negu 2019-aisiais, daugiausiai pranešimų gauta dėl agitacijos taisyklių pažeidimų. Taip pat, gauti pranešimai dėl galimo rinkėjų papirkimo ar rinkėjų pavežimo, tačiau patikrinus pranešimus dėl papirkimo, didžioji dalis jų nepasitvirtino. Kaip ir per praėjusius rinkimus, daugiausiai pranešimų fiksuota Alytaus ir Vilniaus apskrityse.

Užtat užfiksuota žymiai mažiau nusikalstamų veikų (2019 metais rinkimų laikotarpiu pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai, šįkart – 7, iš kurių visi pradėti išankstinio balsavimo metu).

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų