P. Židonio nuotr.

Rinkėjai išsakė savo lūkesčius

Rinkėjai išsakė savo lūkesčius

Apylinkių rinkimų komisijoms 20 val. uždarius duris, prasideda labiausiai intriguojanti rinkimų dalis – balsų skaičiavimas.

Dar kelios valandos ir paaiškės, kokios sudėties savivaldybių tarybas gyventojai matys ateinančius ketverius metus.
Tačiau labiausiai Panevėžio miesto ir rajono rinkėjai laukia žinios, ar šių savivaldybių merai bus išrinkti jau pirmajame ture, ar dviem daugiausia balsų surinkusiems kandidatams dėl mero regalijų dar teks susirungti po poros savaičių antrajame ture.

Išrinktu meru laikomas kandidatas, kuris pirmą kartą balsuojant gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.
Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų rinkėjų, išrinktu į merus laikomas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.
Jeigu pirmą kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurenka reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas. Jame dėl mero posto varžysis du kandidatai, gavę daugiausia balsų balsuojant pirmą kartą.

Panevėžyje sekmadienį rinkti mero ir tarybos narių atėjo 34,96 proc. rinkėjų, dar 6,07 proc. savo valią buvo pareiškę išankstinio balsavimo dienomis.
Panevėžio rajone pagrindinę rinkimų dieną prie balsadėžių sulaukta 31,65 proc. rinkėjų. Iš anksto balsavo 6,51 proc. rajono gyventojų.

Panevėžyje balsavimo teisę turi 74672 rinkėjai, rajone – 31640.

 

P. Židonio nuotr.

P. Židonio nuotr.

Nemokamas transportas nesuviliojo

Trečioje pagal rinkėjų skaičių Panevėžyje Rožių rinkimų apylinkėje kalbinti rinkėjai pasakojo atėję tvirtai apsisprendę, už ką balsuos. Senjorė Genovaitė tikino nebuvus sunku pasirinkti, už kurį kandidatą atiduoti balsą.
Panevėžietė sako iki rinkimų įvertinusi, kokie darbai nuveikti, ką iš kandidatuojančių pažįsta.
„Rinkimų programų jau nebeskaitau – nebeįdomu. Mano jau amžius toks. Tikiuosi, kad bus viskas teisingai. Nebūtų apgaulių, vagysčių, visokių kitų negerų dalykų. Jei tik teisingai, tai ir gerai“, – kalbėjo Genovaitė.
Ten pat balsavęs Rimantas teigė ir nesunkiai pasirinkęs politinius favoritus.
„Rinkausi matydamas, kas mieste vyksta. Esant dabartinei valdžiai norisi, kad jie baigtų pradėtus darbus. Kol kas daug jų pradėtų gerų darbų, o kad ten visokios bylos iškeltos – politiniai žaidimai“, – svarstė Rimantas.
Jis teigė rinkimų programų irgi nenagrinėjantis, esą jose netrūksta neįgyvendinamų pažadų.
„Kažkurie rinkiminėje programoje žadėjo Panevėžyje padaryti nemokamą visuomeninį transportą. Bet nemokamų sumuštinių nebūna“, – įsitikinęs Rimantas.
Jis pats tikisi, kad išrinkta miesto valdžia baigs rekonstruoti Smėlynės gatvę.
„Nežinau, ką valdžia turėtų dar padaryti, kad būtų geriau. Tegul netrukdo gyventi žmonėms ir miesto, ir valstybės mastu“, – kalbėjo Rožyno gyventojas.

Rinkiminių pažadų neklauso

Didžiausioje Panevėžyje Nemuno rinkimų apylinkėje, turinčioje kone 4500 rinkėjų, pirmieji du rinkėjai pasirodė jau septintą ryto, o didysis aktyvumas prasidėjo nuo 10 valandos ir praktiškai žmonių srautas neslūgo iki vėlyvos popietės.
Šioje apylinkėje balsavusi panevėžietė Rita pasakojo, buvo pakankamai sudėtinga apsispręsti, kuriuo kandidatu į miesto valdžią patikėti. Ji sako pasirinkusi tuos, kuriuos pažįsta.
„Su kai kuriais esu bendravusi, gyvenime keliai yra susikirtę. Skaitau ir rinkimų programas“, – sako Rita.
Tiesa, kandidatų vardijamus rinkiminius pažadus panevėžietė pripažino nelabai kreipianti dėmesio, nes įrašoma ir nerealių. Pavyzdžiui, sumažinti eiles pas gydytojus.
„Manau, mūsų miestas klestės ir toliau. Per pastaruosius metus Panevėžys tikrai išgražėjo“ – sako Rita.
Panašios nuomonės buvo ir jauna mama Laura.
„Rinkiminių programų nelabai studijavau. Nežinau, ko dar tikiuosi iš valdžios – man ir ši tiko“, – trumpai tarstelėjo Nemuno rinkimų apylinkėje balsą atidavusi Laura.

Rinkosi tęstinumą

Vienoje didžiausių Panevėžio rajone Dembavos rinkimų apylinkėje pirmą kartą balsavęs viešinti vardo nepanoręs jaunuolis vaikinas tvirtino, kad nebuvo sudėtinga nuspręsti, už ką pirmą kartą balsuos – atėjo jau žinodamas, pasidomėjęs rinkimų programomis.
„Norėčiau rajone pokyčių. Ir mūsų Dembavoje reikia naujovių. Prie upės sutvarkė takelį, tikiuosi, kad dar ir naują stadioną pastatys, kurį planuoja“, – lūkesčių turi jaunuolis.

O Dembavos rinkimų apylinkėje sutikti Asta ir Andrius Šivickai sako visada einantys balsuoti. Į rinkimus vedantys ir dukreles – Arielę bei Urtę – kad mergaitės mokytųsi pilietiškumo.

Asta ir Andrius Šivickai. P. Židonio nuotr.

Asta ir Andrius Šivickai. P. Židonio nuotr.

A. Šivickė neslėpė, kad nebuvo lengva išsirinkti, už ką atiduoti balsą. Prieš ateidama balsuoti, ji atliko namų darbus – domėjosi rinkimų programomis.
„Gal darbo tęstinumo norėtųsi. Man patinka, kas rajone vyksta dabar. Norėtųsi, kad nenutrūktų“, – svarstė rinkėja.
A. Šivickas prasitarė, jog net su draugais diskutavę, už ką balsuoti.
„Keletą savaičių žiūrinėjome ir sprendėme, kas geriausia būtų rajono valdžioje. Tikiuosi, kad po rinkimų gyvenimas truputį pagerės“, – apie lūkesčius kalba A. Šivickas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų