M. Garucko nuotr.

Rinkėjai balsuoja šiek tiek pasyviau nei pirmajame ture

Rinkėjai balsuoja šiek tiek pasyviau nei pirmajame ture

Prezidento rinkimų antrajame rate lietuviai sekmadienio rytą balsuoja šiek tiek pasyviau nei pirmajame ture prieš dvi savaites.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmas keturias valandas sekmadienį savo valią pareiškė 10,47 proc. rinkėjų. Gegužės 12-ąją tuo metu buvo balsavę 11,48 proc. rinkėjų.

Iš anksto balsavo 10,74 proc. rinkėjų – šis aktyvumas beveik nesiskiria nuo buvusio prieš dvi savaites.

Prezidento rinkimuose sekmadienį varžosi konservatorių remiama Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kartu vyksta ir Europos Parlamento rinkimai.

Policija ir Vyriausioji rinkimų komisija teigia, kad rimtų pažeidimų kol kas neužfiksuota, tiriami keli skundai dėl galimo agitacijos draudimo pažeidimo.

Rinkimų komisijos didžiausio rinkėjų aktyvumo tikisi tarp 10 ir 17 valandos. Balsavimas tęsis iki 20 valandos.

Užsidarius apylinkėms, pirmiausia bus suskaičiuoti prezidento rinkimų balsai, vėliau bus skaičiuojami Europos Parlamento biuleteniai.

„Pirmieji balsuoti dažniausiai ateina vyresni žmonės, popiet pradeda rinktis jaunesni rinkėjai. Pats pikas būna prieš mišias bažnyčioje ir po jų, nuo dešimtos iki penktos popiet būna daugiausia žmonių“, – BNS sekmadienį sakė Saltoniškių komisijos Vilniuje pirmininkė Julija Čeglytė.

„Pasibaigus balsavimui ir išpylus balsus iš balsadėžės, pirmiausia bus atrenkami prezidento rinkimų biuleteniai. Suskaičiavus, jie bus suvedami į sistemą, paskui vyks Europos Parlamento rinkimų skaičiavimas“, – pridūrė ji.

Rinkimų dieną balsuoti galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, tačiau atėjus į ne savo apylinkę paprastai ilgiau užtrunka rinkėjo patikrinimas.

Europos Parlamento rinkimai sekmadienį vyksta 21-oje valstybėje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų