Ribojamas euro banknotų išvežimas į Rusiją ir Baltarusiją

Ribojamas euro banknotų išvežimas į Rusiją ir Baltarusiją

Lietuvos muitinė informuoja, kad tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims yra draudžiama parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti euro banknotus į Rusiją ir Baltarusiją, net ir pateikus Grynųjų pinigų deklaraciją. Taip pat ribojama gabenamų asmeniniam naudojimui skirtų euro banknotų suma.

Išimtys taikomos tik tais atvejais, kai tai būtina diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų arba tarptautinių organizacijų Baltarusijoje ar Rusijoje, kurios pagal tarptautinę teisę naudojasi imunitetais, oficialiems tikslams, taip pat į Baltarusiją ar Rusiją vykstančių fizinių asmenų ar kartu su jais keliaujančių jų artimiausių šeimos narių asmeniniam naudojimui.

Fiziniai asmenys, išvykstantys į Baltarusiją ar Rusiją, asmeniniam naudojimui euro banknotais gali gabenti ne didesnę nei 60 eurų sumą kiekvienam asmeniui. Tokia pati suma taikoma ir juridinių asmenų darbuotojų (pvz.: vairuotojų) gabenamiems euro banknotams, skirtiems asmeniniam naudojimui. Grynųjų pinigų sumos, gabenamos kita valiuta, nėra ribojamos.

Jei muitinės pareigūnai nustatys, kad deklaruojama euro banknotų suma viršija išvežti leistiną sumą, Grynųjų pinigų deklaracija nebus įforminama, o asmuo su euro banknotais bus grąžintas atgal į Lietuvą.
Asmeniui, pažeidusiam nustatytus reikalavimus, gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

 

Komentarai

  • Ka dabar rusai ir kontrabandininkai, vezantys cigaretes is Baltarusijos ir pardavinejantys girtuokliams seneliams, darys…..

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų