Ribinės situacijos ir būsenos per fotoobjektyvą

Ribinės situacijos ir būsenos per fotoobjektyvą

Kas yra šiapus ir anapus ribos? Ir kas yra tas, turintis galią ją nubrėžti? Ką reiškia balansuoti ties riba? Ar į tokius egzistencinius klausimus gali atsakyti menas?

Panevėžio fotografijos galerijoje atidaryta Panevėžio fotografų draugijos paroda simboliniu pavadinimu „Riba“.

Intencija surengti Panevėžio fotografų draugijos parodą „Riba“ radosi dar 2018–2019 metais, kaip jos narių siekis fotografijos kalba atskleisti jiems rūpimą temą, laisvai pasirenkant tiek išraiškos priemones, tiek ir asmeninį diskursą. Autoriai turėjo visišką laisvę ir galėjo kurti be jokių iš anksto numatytų apribojimų, todėl jų pateikti darbai vertintini kaip įdomūs keliais aspektais, – parodos anotacijoje rašo Sigitas Laurinavičius. – Pirmiausia, kaip akivaizdus liudijimas, kuo gyvena, domisi ir kokias problemas sprendžia viena didžiausių kūrybinių bendruomenių mieste, kas jiems, kaip atskiriems autoriams, telpa į sąvoką „riba“, o tuo pat metu netiesiogiai atskleidžia ir tam tikrą bendrą kultūrinį foną“.

Parodoje savo kūrinius pristato šie autoriai: Aida Garastaitė, Aidas Žeruolis, Aivaras Troščenka, Andrėja Linkauskienė, Artūras Meškauskas, Audrys Guokas, Dalia Gedgaudienė, Danutė Augustinienė, Eglė Zubienė, Jolanta Škutienė, Judita Tamošiūnaitė, Juozas Vaičikonis, Liucija Karalienė, Lukas Varanauskas, Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Marius Rudžianskas, Martyna Gasperavičienė, Paulius Barkauskas, Stanislovas Bagdonavičius, Valdas Šukys, Valdimantas Grigonis, Vygantas Šipelis, Žilvinas Kropas.

Galerija

Fotografų pasirinkta bendra tema, vienaip ar kitaip, išryškino jų pačių kūrybos metodų, o kartu ir požiūrių skirtumus. Vieniems ji tapo atviru kūrybiniu dialogu, kitiems gi – iššūkiu saviraiškai“, – teigia S. Laurinavičius.

Panevėžio fotografų draugija – daugiau kaip 70 žmonių jungianti bendruomenė. Šiemet ji mini steigimo dešimtmetį. Draugiją sudaro fotografijos mėgėjai, fotomenininkai, profesionalūs fotografai, analoginės fotografijos ir „pinhole“ gerbėjai, gamtos ir gatvės fotografai. Draugijos tikslas – vienyti fotografiją mylinčias asmenybes, organizuoti parodas, mokymus, populiarinti fotografiją.
Paroda „Riba“ Fotografijos galerijoje veiks iki rugpjūčio 1 dienos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų