DELFI nuotr.

Riaušės prie Seimo turėjo antivalstybinės veiklos bruožų

Riaušės prie Seimo turėjo antivalstybinės veiklos bruožų

Prie Seimo vykusios riaušės turėjo antivalstybinės veiklos bruožų, teigia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Po antradienio vakarą ir naktį vykusių riaušių prie Seimo rūmų yra pagrindo vertinti, kad antivyriausybiniai protestai virsta valstybę destabilizuojančiais veiksmais“, – teigiama BNS trečiadienį atsiųstame departamento komentare.

Pasak VSD, puolimas prieš parlamentą ir jo narius bei viešąją tvarką palaikančius pareigūnus, apsiginklavus lazdomis ir akmenimis, „įgauna antivalstybinės veiklos bruožų“.

„Tokiais veiksmais yra peržengiama riba tarp teisės į taikius protestus ir atsakomybės už smurtinius išpuolius“, – teigiama komentare.

VSD teigia renkanti ir tikrinanti papildomą informaciją apie protesto prie Seimo ir neramumų neteisėtų migrantų sulaikymo vietoje Rūdninkuose aplinkybes bei galimą šių įvykių koordinavimą, sąsajas tarp asmenų, dalyvaujančių pastarojo meto protestuose.

Žvalgybos institucija teigia surinktą informaciją, taip pat ir apie įtampą visuomenėje galinčius sukelti veiksnius, tarp jų – ir susijusius su skiepijimo procesais bei kitais pandemijos suvaldymo veiksmais, nuolat teikiantis sprendimų priėmėjams ir kompetentingoms institucijoms.

„VSD kol kas nėra fiksavęs įrodymais pagrindžiamo užsienio šalių veikimo pastarojo meto protestuose, tačiau juose aktyviai dalyvauja už antivalstybinę veiklą nuteisti ir antilietuviškos retorikos nevengiantys asmenys bei atkartojami Lietuvai priešiški Rusijos ir Baltarusijos naratyvai. Įgarsinti protestuose Lietuvoje, jie vėl tiražuojami minėtų šalių žiniasklaidoje“, – teigia departamentas.

VSD pažymi, kad priešiškos užsienio valstybės gali būti suinteresuotos nuotaikų radikalizavimu Lietuvos visuomenėje bei priešpriešos eskalavimu.

„Neramumai visuomenėje ir jos grupių susidūrimai su teisėsauga gali būti išnaudojami siekiant susilpninti Lietuvos gebėjimus įgyvendinti paramą demokratiniams procesams kaimynystėje“, – teigia VSD.

Departamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad, kaip parodė pastarieji įvykiai prie Seimo, neatsakingos manipuliacijos protestuotojų emocijomis gali juos paskatinti radikaliems veiksmams.

Apie 5 tūkst. žmonių antradienį buvo susirinkę į sankcionuotą mitingą prie Seimo Vilniuje protestuoti prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. Įvykio metu nukentėjo 18 pareigūnų.

Dėl riaušių pradėtas ikiteisminis tyrimas, sulaikyti 26 žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Fasizmas…

  • nebegerk,pilieti.

    • Nebesibelsk per rura

  • Šitos riaušės prie Seimo – hibridinio karo dalis. Lukašenkinių putinoidų atsakas į prieš Lukašenką protestuojančiųjų rėmimą. Ten susirinko įvairi publika: apkvailinti, nesusigaudantys situacijoje ir pan., bet vadovavo , aišku, lukašenkiniai putinoidai. kurių tikslas pakeist valdžią Lietuvoje, kad panaikinti sankcijas Lukašenkos režimui.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų