Remontuojamos mokyklos pradinukus iškelia iš centro

Remontuojamos mokyklos pradinukus iškelia iš centro

 

Renovuojamos Panevėžio „Vilties“ progimnazijos bendruomenei – netikėta žinia. Mokyklos patalpas užėmus statybininkams, antrų, trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai šiais metais mokysis kitame miesto gale – Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, esančiame Šiaulių gatvėje.

„Tokio varianto mes nebuvome net svarstę, nes, žinome, kad vienas iš argumentų, kodėl tėveliai renkasi mūsų mokyklą, yra tai, kad mokykla yra miesto centre“, – „Vilties“ internetinėje svetainėje paskelbė mokyklos direktorė Danutė Valiukienė.

Tokios naujienos progimnazijos vadovybė sulaukė po to, kai dėl pradinukų priėmimo po savo stogu jau buvo susitarusi su artimiausiomis kaimynėmis – Muzikos mokykla ir M. Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje.

Nei viena šių mokyklų neturi valgyklos, todėl pradinukai būtų buvę vedžiojami valgyti į „Vilties“ progimnazijos valgyklą.

Pasak D. Valiukienės, Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre yra ir sporto salė, ir aktų salė, ir net sudaroma galimybė organizuoti mokinių maitinimą.

Patogu nebus

Visgi direktorė sutinka, kad toks pasirinkimas tėvams gali pasirodyti abejotinas.

„Žinau, kad mokyklos geografinė vieta jūsų nenudžiugins, pritariu, kad galimai turėsime daugiau rūpesčio atvežant vaikus į mokyklą, sudėtingiau bus ir mokytojams dalykininkams atvykti į centro patalpas, po to sugrįžti į progimnaziją vesti pamokų šiose patalpose besiugdantiems mokiniams. Viliuosi, kad suprasime, kad tai yra pats geriausias pasirinkimas, pats geriausias variantas, užtikrinant mokinių saugias ir sveikas ugdymosi sąlygas. Rašau „suprasime“, nes supratimo prašau ne tik iš mokinių tėvelių, bet ir mokytojų“, – į progimnazijos bendruomenę kreipėsi direktorė.

Pradinukus iš miesto centre renovuojamos mokyklos į kitą Panevėžio pakraštį iškeliančios Panevėžio savivaldybės vadovai motyvuoja, kad vaikus nors ir laikinai įkurdinti švietimo įstaigose, nors ir patogioje geografinėje vietoje, bet be valgyklos, būtų prastas sprendimas.

Organizuos pavėžėjimą

„Mokyklos administracija stengėsi rasti patalpas arčiau, tačiau tos, kurios prieinamos, neatitinka higienos reikalavimų, senais langais, kai kur netgi nėra valgyklos. Toks variantas būtų prastas vaikams. Todėl priimtas sprendimas šiuos mokslo metus moksleivius mokyti Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Čia patalpos renovuotos ir tinkamos ugdymo procesui užtikrinti“, – Savivaldybės pranešime spaudai cituojamas administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Anot jo, Savivaldybė pasiruošę nupirkti pavežėjimo paslaugas, numatyti papildomus miesto autobusų maršrutus ar imtis kitų priemonių, „kad ir vaikams būtų patogu, ir tėveliams ramu dėl jų kelionių“.

„Vilties“ progimnazijai atnaujinti Savivaldybė gavo beveik 707 tūkst. Eur. Už juos bus kuriamos modernios, saugios ugdymo ir mokymosi erdvės: suremontuotas 31 kabinetas (technologijų, fizikos, chemijos ir kt.), biblioteka/skaitykla, aktų ir sporto salės. Bus tvarkoma valgykla ir koridoriai – atsiras energiją taupančių priemonių, pritaikytų specialiuosius poreikius turintiems mokiniams, bus nupirkta įrangos ir baldų.

Miesto biudžeto lėšomis bus šiltinamas pastatas, keičiamas stogas, atnaujinama šildymo, elektros, įrengta apsaugos sistema, lietaus tinklai, pastatas pritaikomas neįgaliesiems (pandusas, liftas). Šiuos darbus vykdo viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Aukštaitijos ranga“. Jų vertė – 1,7 mln. Eur. Mokyklos renovaciją planuojama baigti 2021 m.

Komentarai

 • man labai svarbu, kad vaikas mokytųsi suremontuotoje mokykloje, todėl mūsų šeima nebijo laikinų pasikeitimų, juk ir namuose remontai reikalauja kantrybės iš pradžių ir laikinai, o paskui džiugina ilgai

 • Kaip pasisekė ,,Vilties“ gimnazijai! Pasvajoju apie remontą Žemkalnio gimnazijoje.

 • Va kaip turi dirbt savivaldybė – mokyklai negalint talpint vaikų pasirūpina ne tik normaliom patalpom, bet ir vaikų pavežimu, kad nereiktų tėvams sukt galvos. 10 balų!

  • Skaudu skaityti tokius straipsnius ir nupirktus komentarus. Pirmiausia tai ne miesto valdžia nusprendė perkelti pradinukus o kaip direktorė rašo jai buvo pasiūlyta ir jį su džiaugsmu sutiko. Jei šio straipsnio autoriai pasitikrintu mokyklos Facebook tinklapije tai jie pamatytų tėvų nepasitenkinimą ir gal pakapstytų giliau. Baisiausia šitoje situacijoje kad šią džiugią žinią pranešė rugsėjo 30. Tikrai aišku, kad šį sprendimą priėmė asmenys neturintis vaikų arba jie jau užaugę

   • O tai kas direktorei pasiūlė? Šventa dvasia? O kodėl viskas sprendžiama paskutinę dieną, tai jau tikrai direktorės reikia klaust ir jai medalį kabint. To neturi būt ir vadovas turi prisiimt atsakomybę už negebėjimą dirbt

    • Pritariu!

     • Atsakyti
  • Kalbama straipsnyje, kad SAVIVALDYBE TIK PLANUOJA PASIRUPINTI VAIKU NUVEZIMU, dar tik SVARSTOMA PAVEZEJIMO PIRKIMO PASLAUGA. Ka tai reiskia? Jeigu vyksta pavezejimo paslaugos pirkimas, tai uztrunka ne diena, o maziausiai menesi ir tai, jeigu konkurso rezultatai neapskundziami!!! Kaip mums, 2-4 klasiu tevams toki laika rupintis vaiko nuvezimu i kita miesto gala?! Juk dalis tevu neturi automobiliu, reiketu autobusu nuvezti ir parvezti, kiek tevu ramia dusia paleis pacius vazineti miesto autobusais? 6 marsruto autobuso sustojimas, artimiausias prie Vilties mokyklos – Basanaviciaus g., ryte per pika vienas vaikas turi kirsti maziausiai dvi pavojingas perejas!!!
   Kur tokio sprendimo logika?!!!
   Jeigu priimami tokie sprendimai rugpjucio 30, tai jau ta pacia diena turi buti ir nupirkta pavezejimo paslauga, supazindinti tevai.

   • gal tada organizuoja prailgintą grupę, kol pradinukus susirinks tėveliai

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų