Remia ietis dėl tuščio policijos pastato

Remia ietis dėl tuščio policijos pastato

Panevėžio policijos komisariato padaliniams ir Migracijos tarnybai persikėlus į modernias patalpas Beržų gatvėje, visų žvilgsniai nukrypo į ištuštėjusius pastatus.

Buvusį darželį, kur daug metų glaudėsi Migracijos departamento Panevėžio skyrius ir kai kurie policijos padaliniai, miesto Savivaldybė norėtų paversti socialiniais būstais.

Tačiau Finansų ministerija turi kitų planų.

Atsakymas nustebino

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, patalpos K. Binkio gatvėje seniai nusižiūrėtos socialiniams būstams. Savivaldybė netgi kreipėsi į Valstybės turto banką prašydama jai perduoti šį turtą ir jam priskirtą sklypą.

Tačiau sulaukė neigiamo atsakymo. Turto bankui nurodyta visus tris policijos pastatus – Tulpių g. 60, K. Binkio g. 14 bei Molainių g. 4 – parduoti aukcione.

„Mes juk prašome pastato ne sau, o socialiniams poreikiams. Būtų sąžininga, kad už perduodamą sutvarkytą greitosios pastatą gautume kitą turtą, bet kol kas su ministerija nepavyko susitarti.“

T. Jukna

„Kreipėmės ir į Finansų ministeriją, bet gavome atsakymą, jog numatyta šiuos pastatus parduoti, o pinigus investuoti į Klaipėdos komisariato plėtrą“, – tokiais planais stebisi T. Jukna.

Buvusį Migracijos departamento skyrių Panevėžio savivaldybė norėtų rekonstruoti ir paversti socialiniais būstais, tačiau Finansų ministerija turi kitų planų. P. Židonio nuotr.

Nori sąžiningų mainų

K. Binkio gatvėje buvusį vaikų darželį uždarius, kurį laiką tame pastate glaudėsi Muzikos mokykla, vėliau kaip nebereikalingas turtas pastatas perduotas valstybei.

Dabar Savivaldybė norėtų jį susigrąžinti ir paversti socialiniais būstais.

„Iš Turto banko gavome atsakymą, kad sprendimo pakeisti jis negali – Finansų ministerija išleidusi nutarimą šiuos objektus privatizuoti“, – pasakoja T. Jukna.

Pardavimai turėtų vykti jau kovą.

Dar praėjusį mėnesį T. Jukna kalbėjęs su ministerija dėl galimybės pakeisti tokį nutarimą, tačiau kol kas šioji, regis, savo plano koreguoti nenusiteikusi.

„Mes juk prašome pastato ne sau, o socialiniams poreikiams. Be to, valstybei atiduodame greitosios pastatą, o į jį investavome išties nemažai. Būtų sąžininga, kad už perduodamą sutvarkytą greitosios pastatą gautume kitą turtą, bet kol kas su ministerija nepavyko susitarti“, – kalba T. Jukna.

Negali dalyvauti aukcione

Savivaldybei pačiai dalyvauti aukcione ir nusipirkti nusižiūrėtus statinius būtų sudėtinga.

Pasak T. Juknos, visų pirma Savivaldybė nekilnojamąjį turtą galinti pirkti tik tuo atveju, kai jo kaina neviršija 10 proc. vertės. Be to, Savivaldybė aukcione negali kelti kainos – kokią nusprendžia skirti miesto Taryba, tokią ir gali siūlyti ir nė centu daugiau.

„Jeigu Savivaldybei būtų suteiktas prioritetas pastatą įsigyti už jo vertę, tuomet tikrai surastume tuos maždaug 200 tūkst. eurų. Finansiškai tai atsipirktų“, – mano T. Jukna.

Anot jo, rekonstruoti seną pastatą būtų gerokai pigiau, nei statyti naują, kuriam turėtų būti taikomi didesni energiniai reikalavimai.

Savivaldybė skaičiuoja, kad tokia rekonstrukcija leistų sutaupyti apie pusantro milijono eurų.

Už pinigus pardavus visus tris policijai priklausiusius pastatus – Tulpių g. 60, K. Binkio g. 14 ir Molainių g. 4, Vyriausybė numačiusi rekonstruoti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daugiaaukštę aikštelę. P. Židonio nuotr.

Pasirinkimo neturi

Turto banko Savivaldybė prašė tik K. Binkio gatvėje esančio pastato. Buvęs pagrindinis policijos pastatas Tulpių gatvėje pertvarkyti į socialinius būstus netinkamas, o esantis Molainių gatvėje turi per mažą sklypą ir jo nepakaktų automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikštelėms.

„Iš bėdos galima būtų ir Molainių gatvėje, policijai priklausiusiose patalpose įrengti socialinį daugiabutį, bet geresnis variantas yra buvęs Migracijos tarnybos pastatas – čia ir didelė automobilių stovėjimo aikštelė, ir nemažas sklypas. Būtų galima aptverti teritoriją. Pats pastatas lengvai rekonstruojamas“, – kalbėjo T. Jukna.

Anot jo, šiuo metu kitų variantų, kur galima būtų įrengti socialinius būstus rekonstravus nenaudojamus pastatus, Panevėžyje nėra.

Butų nupirkti neįmanoma

T. Jukna sako, jog socialinius būstus galima pirkti, bet panevėžiečiai nenori parduoti savo nekilnojamojo turto Savivaldybei.

Arba pasiūlo gerokai per brangius variantus.

Nuo 2018-ųjų savo socialinių būstų fondą Savivaldybė galėjo papildyti tik trimis dešimtimis iš gyventojų nupirktų butų. Ypač trūksta vieno kambario butų pasiūlymų.

Jeigu Savivaldybė būtų nesiėmusi kol kas vienintelio socialinio daugiabučio Aldonos gatvėje statybų, laukiančiųjų eilė būtų beveik nejudėjusi.

Praėjusių metų pabaigoje į dar dažais kvepiančius naujus namus Aldonos gatvėje pradėjo keltis tos šeimos ir vieniši asmenys, kurie socialinio būsto laukė ilgiau nei dešimtmetį.

„Įvertinę dabartinę ekonominę situaciją matome, kad sprendimas patiems statyti socialinį daugiabutį pasiteisino su kaupu. Per gana trumpą laiką per septyniasdešimt šeimų buvo aprūpintos būstu. Tikimės išbandyti visas galimybes susitarti ir dėl pastato K. Binkio gatvėje rekonstrukcijos į socialinius būstus“, – viliasi T. Jukna.

Pinigai iškeliaus į Klaipėdą

Turto banko Komunikacijos skyriaus komunikacijos konsultantė Jolita Skinulytė-Niakšu teigė, kad kol kas bankas nėra perėmęs nė vieno iš trijų policijai priklausiusių pastatų, tad jokios pardavimo procedūros nepradėtos.

Anot jos, Savivaldybei atiduoti buvusio Migracijos tarnybos K. Binkio gatvėje pastato neįmanoma, nes šis, kaip ir esantieji Tulpių g. 60 ir Molainių g. 4, dar pernai liepą Vyriausybės nutarimu įtrauktas į parduodamo turto sąrašą.

„Numatyta, kad visų trijų objektų pardavimo pajamos bus skirtos valstybės turto atnaujinimo projektui – Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daugiaaukštės aikštelės statyboms finansuoti“, – kur bus investuoti pinigai už Panevėžyje parduotą turtą, nurodė J. Skinulytė-Niakšu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų