Panevėžyje daugėjant darbo imigrantų iš trečiųjų šalių, tarptautinių maršrutų stotelė autobusų stotyje darosi vis populiaresnė. P. Židonio nuotr.

Rekordinis nedarbas nestabdo imigrantų

Rekordinis nedarbas nestabdo imigrantų

Darbo rinkoje klostosi įdomi situacija: Lietuvoje nedarbas pasiekė rekordines aukštumas, bet norinčiųjų užpildyti laisvas vietas – nėra.

Užimtumo tarnybos duomenimis, balandžio pradžioje nedarbas Panevėžio mieste siekė 15,2 proc., o Panevėžio rajone 16 proc. Atrodytų, kad bent jau šiuo metu darbdaviai tikrai turi iš ko rinktis. Visgi jų žvilgsnis net ir pandemijos metu krypsta į trečiųjų šalių darbo rinką. Vien šiemet nuo metų pradžios jau išduoti 49 leidimai gyventi ir dirbti užsieniečiams iš trečiųjų šalių Panevėžio miesto ir rajono įmonėse. Pernai per visus metus tokių leidimų suteikta 79 darbuotojams.

Jau mėnuo, kai Panevėžio centre įsikūrusioje vyrų kirpykloje klientų plaukus ir barzdas gražina barberis Rodionas iš Baltarusijos.

„Ne vieną mėnesį ieškojome kirpėjo ir barzdaskučio – kandidatų, iš ko galėtume rinktis, visiškai nėra. Net neatradome tokių, kurie norėtų šio amato mokytis. Lietuviai tikrai nesiveržia dirbti. Neturėdami kito pasirinkimo, pradėjome žvalgytis į užsienio rinką“, – pasakojo A. Pocius.

Rodionas iki atvykdamas į Aukštaitijos sostinę aštuonerius metus dirbo geriausiuose Minsko grožio salonuose.

Jau ne vienerius metus iš trečiųjų šalių specialistus kviečiasi ir bendrovė „Metalistas Group“. Pasak jos valdybos pirmininko, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos prezidento Manto Gudo, daugiausia bendrovėje dirbo 15 darbuotojų iš Ukrainos.

„Kuo toliau, tuo kvalifikuotų darbuotojų reikės daugiau. Jokios grėsmės, kad jų atvyksta vis daugiau iš trečiųjų šalių, tikrai nėra. Grėsmė būtų tuomet, jeigu jiems nebūtų leista atvažiuoti. Tuomet į miestą neateitų ir investicijos, jos būtų nukreipiamos į kitas šalis ar miestus, kur darbuotojų trūkumo nėra“, – teigia M. Gudas.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 5 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Prieš rašydami straipsni,pamastykit kad nereikėtu žmonių iš trečiuju šalių kaip jus teigiate jei atlyginimas siektu bent vidutinį,tada mažėtų ir tas nedarbas,dabar iš kitų šalių atvykusiems žmonėms-emigrantams,jus suteikiate tiesiog tobulas salygas,ir uždirba du kartus daugiau nei tas pats Lietuvis,tai kaip jus galvojate dėl ko didėje bedarbių skaičius???

  • tai kokį atlyginimą moka metalistas ir rupintojėlis imigrantų atsivežimu, mokėkit, vietiniams nereikės uždarbiauti svetimose šalyse

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų