P. Židonio nuotr.

Reklama internetu pasikliovę kandidatai pakibo ant savo pačių kabliuko

Reklama internetu pasikliovę kandidatai pakibo ant savo pačių kabliuko

Rinkėjai ketvirtadienį, nuo 7 val. ryto iki 20 val., dar gali pasinaudoti galimybe balsuoti iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Tai bus paskutinė išankstinio balsavimo diena Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose.

Panevėžyje, miesto Savivaldybės patalpose Laisvės aikštėje, per dvi išankstinio balsavimo dienas savo valią jau išreiškė 1643 rinkėjai. Iš kitų Lietuvos savivaldybių Panevėžyje per dvi dienas balsavo 158.
Panevėžio rajono savivaldybėje prie balsadėžių per dvi dienas atėjo 446 rinkėjai.
Nė vienoje apygardoje pažeidimų neužfiksuota.

Reklama internete ne visagalė

Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Zita Stripeikienė atkreipė dėmesį, jog kandidatai, politinę reklamą sukoncentravę internete, bus padarę klaidą.
„Dar prieš išankstinį balsavimą esu sulaukusi rinkėjo skambučio, kad jam tikrai trūksta informacijos apie kandidatus popierine forma, o lankstinukuose per smulkus šriftas. Žmogus teigė nematantis, už ką mieste galėtų balsuoti, o kandidatas, už kurį norėtų atiduoti savo balsą, dalyvauja rinkimuose rajone. Kai pasakiau, kad labai daug informacijos socialiniuose tinkluose, supratau, kad panevėžietis jais nesinaudoja, kaip, beje, ir daugelis vyresnio amžiaus žmonių, kurie ir yra aktyviausi rinkėjai“, – sako pirmininkė.
Anot jos, Panevėžyje daug rinkėjų, neišeinančių iš namų, nesinaudojančių internetu. Tokių nepasiekia nei miesto stenduose pakabinta reklama, nei skelbiama socialiniuose tinkluose.
„Mums skambina suaugę vaikai, prašo sudaryti sąlygas tėvams balsuoti namuose, sutariame, kada prieis atidaryti durų. Tai rodo, kad tokių rinkėjų visiškai nepasiekia jokia kita reklama, išskyrus gaunama į pašto dėžutes. Jei vaikai ar kaimynai jiems neatneš, neparodys, jos ir neturės. Kandidatams, susikoncentravusiems į reklamą internete, tai didelis minusas. Jiems atrodo, kad socialiniuose tinkluose reklamuotis pigiau, bet ji nepasiekia didelės dalies rinkėjų. Kandidatai turėtų daugiau orientuotis į popierinę reklamą“, – pastebi Z. Stripeikienė.

Dovana balsuojantiesiems pirmą kartą

Pirmą kartą balsuojantys 18-mečiai rinkimų dieną apylinkėse arba šiandieną, paskutinę išankstinio balsavimo dieną, atėję savo valios pareikšti į savivaldybių patalpas, dovanų gaus Lietuvos Konstituciją su vardiniu įrašu.
„Jei kartais komisijos nariai pamirštų padovanoti, raginame paprašyti“, – sako Z. Stripeikienė.
Per pirmąsias dvi išankstinio balsavimo dienas Panevėžyje padovanotos kelios Konstitucijos, rajone – nė viena.
Ketvirtadienį taip pat tęsis balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Balsavimas šiuose specialiuosiuose punktuose organizuojamas tiems rinkėjams, kurie dėl pagrįstų priežasčių negali atvykti į rinkimų apylinkes.
Pagrindinę rinkimų dieną – kovo 5-ąją – rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.
Panevėžyje sekmadienį veiks 29-ios, rajone – 40 rinkimų apylinkių.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų