Po reformos VMVT Panevėžyje likusiems maisto inspektoriams turėtų gerokai išaugti darbo krūvis – jiems teks važinėti skundų tirti po visą apskritį.

Reforma retina dar vienos tarnybos gretas

Reforma retina dar vienos tarnybos gretas

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) prasidės didelių pokyčių metas – optimizacija. Trys specialistai Panevėžyje bei dar 34 visoje šalyje jos nebelaukia ir palieka darbo vietas. Likusieji neslepia, kad po reformos jų laukia gerokai didesni darbo krūviai nei iki šiol.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai penktadienį gavo pirkėjo skundą, kad miesto centriniame turguje nusipirko supelijusių graikinių riešutų. Į turgų atskubėję maisto produktų tikrintojai nustatė, jog pranešimas pasitvirtino: rasti 8 kg sugedusių riešutų. Prekyba nekokybiška produkcija sustabdyta, o pati prekybininkė šią savaitę bus kviečiama pasiaiškinti į tarnybą, inspektoriai svarstys dėl sankcijų už pažeidimą.

Tokių ir panašių skundų, pasak Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Valdemaro Kontauto, sulaukiama kiekvieną dieną. Vieni jų pasitvirtina, kiti – ne, tačiau inspektoriai kas kartą gavę žinią skuba aiškintis.

Nuo šio gruodžio jiems tai daryti bus žymiai sunkiau – laukia dideli VMVT struktūriniai pokyčiai.

Maisto inspektoriai tik Panevėžyje

Iš šiuo metu veikiančių 52 VMVT teritorinių padalinių liks dešimt departamentų. Šie bus atsakingi už valstybinės kontrolės ir veiklos planavimą, koordinavimą bei vykdymą savo apskrityje, žmogiškųjų ir techninių išteklių paskirstymą.

Panevėžio regione bus vienas toks departamentas, o jo centras – dabartinė Panevėžio VMVT, įsikūrusi Pažagieniuose. Jis koordinuos aplinkinių apskrities rajonų padalinių darbą. Jų viršininkai taps vedėjais, neliks maisto inspektorių, dirbs tik veterinarijos specialistai.

Panevėžio departamente dirbs 18 (tarnyboje buvo 9) maisto inspektoriai, kurie be savo rajono aptarnaus Kupiškį, Rokiškį, Biržus ir kitus aplinkinius rajonus.

„Maisto inspektoriai dabar visame regione dirbs tik iš mūsų departamento, rajonuose jų nebebus – kas sutiko, atėjo dirbti į Panevėžį. Aišku, kad darbo dėl tokių atstumų gerokai padaugės, bet specialistų užteks. O veterinarijos darbuotojai rajonuose galės dirbti toliau nuotoliniu būdu“, – teigė Panevėžio VMVT viršininkas V. Kontautas.

Keičiant tarnybos veiklos modelį, visiems VMVT teritorinių padalinių darbuotojams buvo pateikti siūlymai eiti naujas pareigas. Dauguma jų – apie 96 proc. – priėmė pasiūlymus, nors ir teko iš rajono padalinio kraustytis į departamentą. Tačiau per 30 darbuotojų palieka tarnybą. Trys kolegos – du veterinarijos gydytojai ir vyr. specialistas – palikti ryžosi ir Panevėžio VMVT.

Ne pakeliui su reforma

Pasak V. Kontauto, Panevėžyje su pokyčiais nesutiko vyresnio amžiaus darbuotojai. Jiems buvo pasiūlytos darbo vietos, bet jie pasirinko išeitines kompensacijas ir anksčiau laiko išeis į pensiją.

„Tai yra žmonių pasirinkimo teisė“, – teigė Panevėžio VMVT vadovas.

Pokyčiai laukia ir paties V. Kontauto. Nuo gruodžio 1-osios iš viršininko jis laikinai taps patarėju, kol įvyks naujo vadovo konkursas. Ar tokioje atrankoje dalyvaus, V. Kontautas neatskleidžia – esą dar anksti apie tai kalbėti.

„Kol suruoš konkursus vadovų vietoms departamentuose užimti, bus laiko pamąstyti. Dabar man pasiūlytos patarėjo pareigos, jas nuo gruodžio ir eisiu“, – kalbėjo V. Kontautas.

VMVT motyvuoja, esą struktūriniai pokyčiai padalinius jungiant į departamentus ir atsisakant dalies darbuotojų leis racionaliau panaudoti turimus žmogiškuosius išteklius, specializuotis, tobulinti savo kvalifikaciją, greitai ir kokybiškai atlikti darbus, atsižvelgiant į besikeičiančius vartotojų, verslo lūkesčius ir poreikius, iškylančius naujus iššūkius gyvūnų gerovės, gyvūnų užkrečiamųjų ligų plitimo ir maisto saugos srityse. Tačiau Panevėžio tarnybos viršininkas neslepia, kad po tokios pertvarkos darbuotojų laukia nemažas iššūkis: didesnė atsakomybė už visą Panevėžio regioną ir krūvis bei didesnės laiko sąnaudos skubant į atokiausius kitų rajonų kampelius aiškintis pažeidimų ir skundų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų