Refinansavimas turintiems skolų: kaip ir kur jį gauti?

Refinansavimas turintiems skolų: kaip ir kur jį gauti?

Tie žmonės, kurie šiuo metu turi skolų, tačiau nori papildomos paskolos, kuri galėtų padėti susitvarkyti su finansinėmis problemomis, šiandien gali rinktis iš gana plačios pasiūlos. Svarbiausia, kad yra įmonių, kurios tokias paskolas teikia, tik dėl jų besikreipiantiems žmonėms dažniausiai keliami griežtesni reikalavimai, nei ieškantiems greito kredito. Kuo didesni turimi įsipareigojimai – tuo griežčiau bus įvertintas pateiktas prašymas paskolai gauti. O peržengus tam tikrą ribą – oficialiai pasiskolinti taps beveik neįmanoma.

Todėl atsidūrus situacijoje, kurioje nepaisant turimų skolų vis tiek jaučiamas poreikis ar būtinybė pasiskolinti papildomai, siūlome į situaciją pažiūrėti kitokiu kampu. Vietoje įprastos greitos paskolos, kuri dažnai su skolomis ne tik nepadeda tvarkytis, bet dėl aukštos palūkanų normos tik dar labiau prisideda prie problemos augimo, siūlome apsvarstyti refinansavimą. Refinansavimas turintiems skolų yra naudingas tuo, kad užuot prisidėjęs prie jau turimų skolų didinimo, jis tas skolas sumažina, jei lyginsime jas su mėnesinėmis jūsų pajamomis. Taip yra todėl, kad sudarius refinansavimo sutartį visi jūsų turimi įsipareigojimai yra perskaičiuojami jūsų naudai taip, kad kreditų gražinimo grafikas geriau atspindėtų jūsų realią finansinę situaciją.

Dėl tokių pasikeitimų taip pat atsiranda galimybė gauti paskolą, kuri iki tol nebuvo prieinama dėl visų turimų įsiskolinimų. Beveik visose situacijose, perkreditavimas garantuoja, kad dar viena paskola turintiems skolų galės būti suteikta ne prastesnėmis sąlygomis, nei iki tol. Dėl abipusės naudos kredito gavėjui ir davėjui, paskolų refinansavimas tampa vis paklausesnis, ypatingai tarpe tų žmonių, kurie pradeda susidurti ar jau susiduria su sunkumais grąžinant visas turimas paskolas. Taigi, kaip ir kur gauti refinansavimą?

Refinansavimą siūlančios įmonės pasirinkimas

Paskolų refinansavimas yra įmanomas, tačiau tikrai ne visos įmonės, kurios skolina, teikia tokia paslaugą. Štai todėl pasirinkimas tampa kiek siauresnis, tačiau bet kuriuo atveju – vis tiek pakankamai platus. Nors refinansavimas jau yra pagalba turintiems skolų, dėl esamų pasirinkimų ir šioje vietoje visi nori gauti kuo geresnį pasiūlymą ir mokėti kuo mažesnes palūkanas.

Bet skirtingai nei įprasti greitieji kreditai, refinansavimas neturi standartinių sąlygų, kurias galite patikrinti apsilankę greitųjų kreditų įmonės interneto svetainėje. Sutarties sąlygos priklauso nuo konkrečios situacijos ir yra pritakomos asmeniškai kiekvienam klientui. Todėl norėdami sužinoti konkrečias sąlygas, kuriomis jums gali būti suteiktas refinansavimas, jums reikės kreiptis į kiekvieną įmonę atskirai ir palyginti jų pateiktus atsakymus į jūsų užklausą.

Atidžiai skaitykite sąlygas

Nepriklausomai nuo to iš kokios įmonės planuoja skolintis, reikia kuo detaliau perskaityti sąlygas, kadangi būtent tai gali garantuoti, kad rasite tą variantą, kuris jums tinka. Kadangi dėl jau minėtų priežasčių refinansavimo sąlygos nėra standartinės ir todėl yra pasiekiamos sunkiau nei kreditų internetu, būtinai kuo detaliau susipažinkite su tomis sąlygomis, kurias jums pasiūlo kiekviena refinansavimą teikianti įmonė į kurią kreipėtės.

Kadangi šios sąlygos yra derinamos individualiai, kilus klausimams ar esant bet kokiems neaiškumams – būtinai turite klausti įmonės atstovų patikslinimo. Tą rekomenduojama daryti ir kreipiantis dėl greitų kreditų, tačiau šioje situacijoje tai tampa praktiškai neišvengiama. Todėl tik gavęs atsakymus į savo klausimus galite būti tikras, kad refinansavimas maksimaliai pagerins jūsų situaciją, o jei reikia ir papildomos paskolos turint skolų – kad pastaroji netaps dar vienu problemų šaltiniu.

Ar tikrai gaunate geriausias sąlygas?

Šiame kontekste reikia kuo daugiau dėmesio skirti paskolų grąžinimo niuansams, kurie dažniausiai neapgalvojami taip detaliai, kaip reikėtų. Juk refinansavimas ir yra būtent apie paskolos grąžinimo sąlygų pakeitimus!

Refinansavimas pats iš savęs yra lankstus ir jo sąlygos dažnai pritaikomos prie konkrečių kliento poreikio. Tuo daugelis žmonių ir džiaugiasi bei skubiai sutinka su bet kokiomis sąlygomis sulaukę bet kokio pirminio pasiūlymo. Suprantame, kad norisi kuo greičiau priimti bet kokį sprendimą, kuris pagerintų jūsų padėtį, bet nerekomenduojame taip skubėti, nes toks skubėjimas dažniausiai nepagerina padėties tiek, kiek galėtų pagerinti. Dėl to siūlome neskubėti sutikti su bet kokiu pasiūlymu, o pabandyti pasiderėti. Jei, kaip rekomenduojame, kreipsitės ne į vieną, o į kelis kreditorius, turėsite daugiau svertų savo rankose ir galėsite gauti sau palankesnį pasiūlymą.

Ar tikrai reikalinga dar viena paskola turint skolų?

Viena iš priežasčių, kodėl dalis žmonių susivilioja refinansavimo pasiūlymais yra proga pasiskolinti papildomai. Tai gali būti aktuali tiems, kurių skolos peržengia tą ribą, kai net greitieji kreditai nebėra prieinami. Ta riba – 40 proc. mėnesinių pajamų. Jei pasiekiama riba, kuomet tokią dalį pajamų reikia atidėti vien skolų grąžinimui – kredito įmokoms ir palūkanoms – tuomet oficialiai įstatymas draudžia jums skolinti.

Refinansavimas situaciją pakoreguoja iš esmės, nes ištęsdamas paskolos grąžinimo terminą ir taip sumažindamas vienam mėnesiui tenkančią skolos dengimo naštą, jis gali sumažinti bendrą skolos dengimui tenkančią pajamų dalį taip, kad ji taptų mažesne nei 40 poc. O tuomet atsiranda galimybė gauti paskolą iš to paties kreditoriaus, kurios nebuvo galima gauti iki pasirašant sutartį.
Bet tai, kad tokia galimybė atsiranda dar nereiškia, kad būtina ja pasinaudoti. Jei tam nėra didelės būtinybės, stenkitės išvengti papildomo skolinimosi. Atsiminkite kas jus privedė prie šitos situacijos, kai apskritai prisireikė refinansavimo.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų