Ramygaloje švenčiamas ypatingas jubiliejus

Ramygaloje švenčiamas ypatingas jubiliejus

Šį sekmadienį, regis, visi keliai veda į Ramygalą. Minios žmonių susirinko į Šv. Arkangelo Mykolo atlaidus. Šįkart jie išties neeiliniai – ramygaliečius ir jų svečius pasveikino naujam gyvenimui prikeltas ir 500 metų jubiliejų švenčiantis Ramygalos šv. Jono Krikštytojo bažnyčios varpas Mykolas.

Susirinkusieji į šv. Mišias sulaukė ir dar vienos ypatingos žinios. Iš šios parapijos kilęs, Ramygalos maldos namuose pirmąsias savo šv. Mišias aukojęs kunigas Povilas Miškinis dovanos bažnyčiai ir antrą varpą.

Ramygalos bažnyčioje, kiek rodo istoriniai šaltiniai, nuo seniausių laikų kabojo trys varpai: Mykolas, Jonas ir Kundrotas. Dėl pastarojo vardo lieka abejonių, nes jis dingo. Legenda kalba, kad šis instrumentas buvo užkeiktas ir nuskendo upėje, iš kurios vis dar kartais skamba. Tačiau veikiausiai Kundrotą išsivežė Lietuvą praeityje puldinėję švedai.

Ilgus metus, iki pat 1944 m., šioje bažnyčioje skambėjo du varpai: Mykolas ir Jonas. Juos II pasaulinio karo metais „nukabino“ rusų kareiviai. Bažnyčios bokštas buvo apšaudytas. Medinės konstrukcijos sudegė, vienas varpas išsilydė ugnyje, kitas nukrito ir buvo pavogtas. Nurimus karui, 1946 m. tuometis kunigas Antanas Juška užsakė arba nupirko pakeliui vežamą dabartinį Ramygalos varpą iš Prūsijos. 1947-aisiais šis varpas buvo konsekruotas. Jam į krikštatėvius paimtos keturios parapijiečių poros, bažnyčios naujokui anuomet suteiktas šv. Mykolo Arkangelo vardas.

Šis 1,5 tonos sveriantis varpas skaičiuoja 500–uosius metus. Jubiliatas restauruotas vėl prabilo ramygaliečiams. Kol kas jo vieno balsas aidi Ramygaloje. Planuojama, kad nebeilgai Mykolas bus vienišius – prie jo jau metų pabaigoje turėtų prisijungti kunigo P. Miškinio Ramygalai dovanojamas naujas varpas.

O sekmadienį po šv. Mišių būriai žmonių neskubėjo namo: traukė į mugę Ramygalos parke, gardžiavosi vaišinami blynais, laukė koncerto.

Ramygalos šventės akimirkos – Daivos Baronienės nuotraukose.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų