Taip po gaisro atrodo namas Ramygaloje. P. Židonio nuotraukos

Ramygalą pašiurpino kraupiausias metų gaisras

Ramygalą pašiurpino kraupiausias metų gaisras

Ramygaliečius sukrėtė tragedija – iš liepsnojančio namo ugniagesių jau be sąmonės išnešta 25-erių moteris nuvežta į ligoninę išgyveno vos valandą.

Apie Ramygaloje, Parko gatvėje, degantį medinį namą ugniagesiai pranešimo sulaukė likus minutei iki aštuntos valandos vakaro. Buvo pranešta, kad viduje yra moteris.

Į nelaimės vietą išlėkė Ramygalos, gretimo Vadoklių kaimo bei Panevėžio ugniagesių ekipažai.

Atvykę į gaisravietę, gelbėtojai rado dūmuose skęstančias patalpas. Ugniagesys iš namo antrojo aukšto išnešė jau nesąmoningą, stipriai apdegusią jauną moterį. Greitosios medikų nuvežta į Respublikinę Panevėžio ligoninę, nelaimėlė išgyveno vos valandą – apie 21.25 val. pranešta apie jos mirtį. Jai buvo nustatyti 2–3 laipsnio nudegimai.
Pats namas gerokai apdegė. Ugniagesiai pabrėžia, kad dūmų detektoriaus jame nebuvo.

Ekspertai dar aiškinasi tragedijos priežastis. Manoma, jog ugnis galėjo įsiplieksti nuo šaldytuvo – jis apdegė stipriausiai. Neatmetama ir neatsargaus rūkymo versija.

Gaisrą išgyvenęs persigandęs kiemo sargas net nebeloja ant svetimų. P. Židonio nuotr.

Sotinosi žiurkė

Vakar ramygaliečiai rinkosi į gaisro vietą, apgailestavo dėl įvykusios nelaimės. Žmonių dėmesį patraukė iš daržinės galvą iškišęs persigandęs, ant atvykėlių net nelojantis šunelis, kuriam skirtą dubenėlin supiltą ėdesį krimto didžiulė žiurkė.

Kieme tarp daugybės išardytų ir suverstų automobilių detalių gulėjo ugniagesių iš namo išneštas sudegęs šaldytuvas.
Namo langai išdužę, durys apdegusios, stogas nudegęs, kyšo kaminas.

Netolima kaimynė pasakojo, jog dabartinis šeimininkas namą įsigijo maždaug prieš dešimtmetį, ėmėsi jį tvarkyti. Pasak kaimynės, gaisre žuvusi moteris buvo kaimyno bičiulė.

„Ji nuo pat pavasario sodybą apsodino gėlėmis, susodino daržus“, – kalbėjo ramygalietė.

Netoliese gyvenantis Ramūnas pasakojo, kad kaimynystėje kilus gaisrui nebuvęs namuose. Jam paskambinęs pažįstamas pranešė, jog Parko gatvėje – gaisras.

„Nutirpau visas, išsigandau, kad dega mano namas. Netrukau išsiaiškinti, kad dega kaimyno namas. Baisu, kas įvyko, labai gaila jaunos moters“, – kalbėjo Ramūnas.

Valstybės paramos neprašė

Gaisras išgąsdino ir netoli degusio namo gyvenančią Ramygalos seniūno Valdo Chirv mamą. Pats seniūnas kitą rytą po nelaimės atvažiavo apžiūrėti gaisravietės. Tada iš kaimynų ir išgirdo baisią žinią apie sudegusią moterį.

Kur kilus gaisrui buvo namo savininkas, kol kas nežinoma.

„Labai tikėtina, kad po gaisro namo savininkas kreipsis vienkartinės pašalpos įvykus nelaimei“, – sakė V. Chirv.

Ramygalos seniūno pavaduotojos Linos Juozaitienės teigimu, sudegusio namo šeimininkas į socialiai pažeidžiamų asmenų sąrašą įtrauktas nebuvo, socialinė pagalba nei jam, nei gaisre sudegusiai moteriai nebūdavo teikiama.

Ne pirmas gaisras

V. Chirv apgailestavo, jog gaisrai ramygaliečius šiemet siaubė ne kartą. Du kartus ugnis įsišėlo gegužę. Vienąkart degė butas Kaštonų gatvės daugiabutyje. Seniūnas pamena, kad nuvažiavęs į gaisro vietą sutiko buto šeimininkę, vidutinio amžiaus moterį, ši parodė apdegusią ranką.

„Pasiūliau kreiptis pagalbos į medikus, moteris sakė taip ir padarysianti. O po savaitės išgirdome, kad ligoninėje mirė. Pasvarstėme, kad galbūt buvo apsinuodijusi smalkėmis. Labai netikėta mirtis“, – pasakojo V. Chirv.

Tą patį pavasario mėnesį Ramygaloje sudegė Panevėžio gatvėje stovėję ūkinis pastatas ir garažas.

Dar anksčiau kaime netoli Ramygalos gaisrą sukėlė į namą trenkęs žaibas. Šeimininko tuo metu nebuvo namuose. Jis kaip tik grįžo, kai pakely pamatė žaibo kirtį, o po jo pasirodė ir liepsnos.

V. Chirv apgailestavo, jog gaisrai ramygaliečius šiemet siaubė ne kartą. P. Židonio nuotr.

Baiminasi ekologinės katastrofos

V. Chirv baiminasi, kas nutiktų Ramygalai, jei ugnis įsisuktų į didžiausią šių apylinkių piktžaizdę – už kelių kilometrų nuo miestelio esančio Juodikonių kaimo buvusias fermas su jose suverstomis išardytų automobilių dalimis. Automobilių dalimis užversta fermų teritorija seniai tapusi tiksinčia ekologine bomba, bet kurią akimirką galinčia virsti katastrofa.

Seniūnijos vadovas pripažįsta, kad prikišus uždegtą degtuką, numetus smilkstančią nuorūką, pagaliau ir į šį nelegalų sąvartyną smigtelėjus žaibui, degančių padangų ir kitokio šlamšto liepsnos tikriausiai nutviekstų ne tik Ramygalą, bet ir Panevėžį. Nuodingų medžiagų gyventojai taip pat prisikvėpuotų sočiai.

Seniūno teigimu, ir dabar sudegusio namo savininkas – vienas tų automobilių ardytojų, kurie parduoti netinkamomis atliekomis užvertė buvusias fermas. Tą patį patvirtino ir vietiniai. Liepsnų nuniokoto namo kiemas ir dabar užverstas automobilių liekanomis: išimtomis sėdynėmis, durelėmis ir kt.

Ugnis siaučia

Panevėžio rajone nuo šių metų pradžios iš viso kilo 134 gaisrai, iš jų 30 – gyvenamosiose patalpose. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bendras gaisrų skaičius rajone sumažėjo 26 proc.

Pernai nuo sausio iki spalio Panevėžio rajone įvykusiuose gaisruose žuvo du žmonės.

Panevėžio mieste šiemet įsiplieskė 129 gaisrai, iš jų 29 – panevėžiečių būstuose. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mieste gaisrų padaugėjo 15 proc.

Nei pernai, nei šiemet per devynis mėnesius gaisruose Panevėžyje nežuvo nė vienas žmogus.

Komentarai

  • Nu tikrai girti žurnalistai buvote,jai tiek išsigalvoti sugebejote,ir dar tiek daug prikurti,gal užleiskite ,rimties ir suprantantiems žurnalistams savo vieta dirbti

  • Jai neturite nieko protingo parašyti,tai gal geriau patylekite

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų