P. Židonio nuotr.

Ramų kaimą sukrėtė žaibiškas apiplėšimas

Ramų kaimą sukrėtė žaibiškas apiplėšimas

Panevėžio krašte tokio nusikaltimo senokai nebuvo.

Kaukėti asmenys, įsiveržę į kaimo parduotuvę, pargriovė pardavėją ir žaibiškai susišlavę, kas papuolė po ranka, spruko.

Šį įvykį aptarinėjantys Smilgių seniūnijos Sujetų kaimo vietiniai pasakoja tą vakarą atkreipę dėmesį į nematytus vyrus.

Matė keturis

Panevėžio rajone esančiuose Sujetuose dar nevėlų pirmadienio vakarą apiplėšta vienintelė kaimo parduotuvė, priklausanti vartotojų kooperatyvui „Žemdirbių globėjas“.

Policijos duomenimis, likus kiek mažiau nei valandai iki parduotuvės uždarymo, apie 18.15 val., į ją įbėgo trys kaukėti užpuolikai. Vienas pargriovė 62-ejų metų pardavėją, kiti du susišlavė pinigus iš kasos aparato, čiupo alkoholinių gėrimų butelius, cigarečių pakuotes ir spruko.

Iki apiplėšimo vietinė moteris matė link parduotuvės einančius keturis vyrus. Trys įėjo į vidų, vienas liko lauke. Nors išbėgančių su grobiu pastebėti nepavyko, vietiniai spėja, kad tie vyriškiai ir galėjo būti veidus kaukėmis slėpę plėšikai.

Jaukų ir ramų Sujetų kaimą sukrėtė kaukėtų asmenų išpuolis kaimo parduotuvėje. P. Židonio nuotr.

Ėmėsi inventorizacijos

Iš Sujetų centre esančios parduotuvės langų vakar kaip įprasta sklido šviesos, prie jos stovėjo lengvieji automobiliai, tačiau durys buvo užrakintos.

Ant jų kabojo ranka rašytas lapelis, pranešantis, kad vyksta inventorizacija.

Į durų beldimą niekas nereagavo. Paskambinus viešai nurodomu parduotuvės laidiniu telefonu atsiliepusi moteris pareiškė su žurnalistais nešnekėsianti ir perdavė ragelį kolegei.

Šioji pareikalavo netrukdyti inventorizacijai ir pridūrė apie apiplėšimą jokių komentarų neteiksianti. Paprašyta prisistatyti pašnekovė pasisakė esanti vartotojų kooperatyvo „Žemdirbių globėjas“ viršininkė Rita Pribušauskienė.

Pirma mintis apie kelių chuliganus

Žinia, kad nedirba parduotuvė, gerokai nuliūdino tarą dviračiu atvežusį Gintautą Vasiliauską. Sužinojęs, kad buvo apiplėšimas ir dabar vyksta inventorizacija, vyriškis pasvarstė: „Plėšikai tikrai nebus iš mūsų kaimo. Mūsiškiai – geri, ramūs žmonės. Gyventi Sujetuose gera.“

Kad apiplėšta kaimo parduotuvė, kitas sujetiškis, šio kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Simonavičius pasakoja sužinojęs tik iš žiniasklaidos.

Jis prisiminė policijos pareigūnus kaime sutikęs tą vakarą, kai pasidarbavo plėšikai. Tačiau policininkai nepaaiškino, ko atvyko į Sujetus.

„Pirmadienio vakarą važiuojantį žvyrkeliu netoli Sujetų mane sustabdė pareigūnai ir klausinėjo, ar nemačiau pravažiuojančių mašinų, dar paprašė parodyti vairuotojo pažymėjimą“, – pasakojo K. Simonavičius.

„Plėšikai tikrai nebus iš mūsų kaimo. Mūsiškiai – geri, ramūs žmonės. Gyventi Sujetuose gera.“

G. Vasiliauskas

Pareigūnams nė neužsiminus apie jokį plėšimą, bendruomenės pirmininkas pamanęs, kad šiems tikriausiai buvo pranešta apie dideliu greičiu per kaimą mėgstančius važiuoti jaunuolius. Paaiškinusiam, kad nieko įtartino kely nesutikęs, K. Simonavičiui leista važiuoti.

Jau vėliau jį pasiekė žinios apie užpultą pardavėją, pagrobtus pinigus, alkoholinius gėrimus ir rūkalus.

Pasak K. Simonavičiaus, kaimo parduotuvėje įdarbintos dvi pardavėjos. Bendruomenės pirmininko žiniomis, apiplėšta buvo dirbant vyresnei pardavėjai, ji – Sujetų gyventoja.

Dėmesį atkreipė policija ir greitoji

Priešais apiplėštą parduotuvę kitoje gatvės pusėje gyvenantis Albinas Margis juokavo esantis seklys, nes mato, kas ir kada į ją įeina ir išeina.

Vyriškis nuolat žiūri kambaryje prie lango pastatytą televizorių, o kartu mato ir kas vyksta lauke.

A. Margis pasakoja pirmadienio vakarą irgi žiūrėjęs televizorių.

Kadangi sutemo, žmonių už lango jau nebegalėjo įžiūrėti, bet pirmiausiai išgirdo, paskui ir pamatė prie parduotuvės atvažiavusią policijos mašiną.

Kaip ir bendruomenės pirmininkas, taip ir jis iš pradžių pamanęs, kad pareigūnai atvyko gaudyti didžiuliu greičiu per kaimą automobiliais lekiančių jaunuolių.

„Bet paskui prie parduotuvės sustojo greitoji“, – tvirtino A. Margis.

Medikai, anot jo, ilgokai užsibuvo parduotuvėje, bet išvažiavo vieni.

Dar tą patį vakarą A. Margiui paskambinęs kaimynas pranešė, kad „žulikai“ apiplėšė jų parduotuvę, prieš tai sumušę pardavėją.

Parduotuvės kaimynas tvirtina, jog pats apiplėšimas jo neišgąsdino, tik neramu dėl bendraamžės pardavėjos.

Policijos duomenimis, moteris gydosi ambulatoriškai.

Apiplėšta Sujetų parduotuvėje vakar buvo uždaryta – vyko inventorizacija. P. Židonio nuotr.

Įtaria plėšikus atėjus pėsčiomis

Prie pat apiplėštos parduotuvės gyvenantis jaunas vyras Arnoldas pabrėžė, kad jo mama tikriausiai bus toji, kuri matė plėšikus.

Sujetiškis pirmadienio vakarą ilgokai negrįžęs iš Smilgių, tad mama jo lūkuriavo. Vėliau sūnui ji pasakojo, kad belaukdama pamatė nuo Rimiškių pusės (o jie – pusiaukelėje tarp Smilgių ir Sujetų) ateinančius keturis vyrus.

Kadangi buvo tamsu, moteris įžvelgė vien siluetus, negalėtų pasakyti, kokio amžiaus buvo tie žmonės, nepamatė ir kokių nors išskirtinių aprangos detalių.

Moteris pastebėjo, kad trys vyrai užėjo į parduotuvę, ketvirtasis liko lauke.

Sujetiškė į tuos žmones nebekreipė dėmesio. O kiek vėliau išgirdo, kad parduotuvė apiplėšta.

Svarstydami, ar šie tikrai galėjo būti plėšikai, vietiniai stebisi faktu, kad į parduotuvę jie atėjo pėstute.

Versiją, kad Sujetų parduotuvę apiplėšė kaukėti, pėstute atėję vyrai, sako girdėjusi ir Smilgių seniūnė Aušra Vyšniauskienė.

Anot jos, žmonės kalba, kad plėšikai negali būti vietiniai, svarstoma, jog atvažiavo, o greičiausiai atėjo nuo Smilgių.

Ne pirmas plėšimas

Žinia, kad apiplėšta vartotojų kooperatyvo „Žemdirbių globėjas“ viena parduotuvių, kooperatyvo vadovybė nesidalina ne tik su visuomene, bet ir su savais darbuotojais.

Tam pačiam kooperatyvui priklausančios Berčiūnų parduotuvės pardavėjos paklausus apie Sujetų parduotuvės apiplėšimą, moteris išgąstingai išplėtė akis ir patikino nieko apie tai nei žinanti, nei girdėjusi.

Kiek daugiau nei prieš dešimt metų buvo apiplėšta ir Berčiūnuose šalia Panevėžio–Šiaulių kelio esanti parduotuvė.

Plėšikai tada iš jos išsinešė ne tik alkoholinių gėrimų, cigarečių, bet ir ir kasos aparatus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Akvilė Aleksejeva teigė, jog Sujetų parduotuvės užpuolikai kol kas nenustatyti, o dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, tikslinamos aplinkybės.

 

Komentarai

  • Laukinių čia įmonė, net pavadinimas vartotojų kooperatyvas kokio amžiaus senumo, siaubas jokio išprūsimo

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų