Raktą į aviacijos pasaulį panevėžietė rado dar mokykloje

Raktą į aviacijos pasaulį panevėžietė rado dar mokykloje

Galimybės aplankyti skirtingas pasaulio šalis, pažinti kitas kultūras ir nuolat patirti nepakartojamų įspūdžių – tai atsivėrė panevėžietei Kristinai, nusprendusiai dirbti aviacijos srityje. Dabar Kristina Andruškienė yra lietuviškos aviacijos bendrovės „GetJet Airlines“ pardavimų skyriaus vadovė. Ji tvirtina, kad aviacijos pasaulis yra skirtas žmonėms, norintiems greitai tobulėti ir nemėgstantiems rutinos.

Jau pokalbio pradžioje Kristina atkreipia dėmesį, kad darbas aviacijos srityje – tai ne tik kelionės. „Aviacija – tai darbas tarptautinėje aplinkoje, kur kasdien turi galimybę bendrauti ir derėtis dėl orlaivių nuomos su klientais, atstovaujančiais didžiausioms oro linijoms, tenka derinti užsakomųjų skrydžių maršrutus ir kitas detales su kelionių organizatoriais ne tik Europoje, bet ir gerokai už senojo žemyno ribų.  Čia laukia nuolatinės permainos, nes vienur siautėja gamtos stichija, kitur įsigalioja nauji teisės aktai, dar kitur – vėl koks nors netikėtumas. Į viską reikia žaibiškai reaguoti, numatyti rizikas ir priimti taiklius sprendimus. Bet man patinka kasdien sužinoti vis ką nors naujo ir su komanda užtikrintai žengti pirmyn – mūsų bendrovė auga ir plečiasi. Būti to dalimi labai smagu“, – sako „GetJet Airlines“ darbuotoja.

Kristina prisipažįsta, kad vaikystėje nebuvo iš tų, kurie akimis seka kiekvieną danguje praskrendantį orlaivį. Augdama Panevėžyje ji negalvojo apie oro uostus, skrydžius, lėktuvus.

„Viską pakeitė kelionė į Vilnių, kur vyko vyresniųjų klasių moksleiviams skirtos „Karjeros dienos“. Tiesiog netyčia paėmiau vienos užsienio aviacijos akademijos lankstinuką, kuris buvo tarsi raktas į naują pasaulį“, – prisimena jau 11 metų aviacijos srityje dirbanti pašnekovė.

Studijas universitete suderino su darbu

Tačiau šiuo raktu mergina pasinaudojo ne iš karto. Baigusi mokyklą Kristina įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti medicinos. Dar studijų metais ji ėmė domėtis, kaip galėtų papildomai užsidirbti. Mergina nuėjo į darbo pokalbį Vilniaus oro uoste, kur anksčiau lankytis neteko. „Viskas buvo nauja ir įdomu. Iš arti pamačiau, kaip veikia didžiulis oro uosto mechanizmas, ir man labai patiko. Stiprus noras ir motyvacija lėmė, kad mane priėmė dirbti“, – pasakoja Kristina, sugebėjusi keleivių aptarnavimo agentės darbą suderinti su studijomis – universitetą ji sėkmingai baigė.

Vėliau ji perėjo dirbti keleivių aptarnavimo specialiste į oro linijų bendrovę „Air Lituanica“, iš ten – į „Wizz Air“, kur nusprendė išbandyti skrydžių palydovės darbą.

Per ketverius karjeros metus „Wizz Air“ Kristina sukaupė tiek žinių, patirties ir įgūdžių, kad tapo vyresniąja skrydžių palydove. „Aviacijoje kiekviena patirtis yra vertinga. Niekada nežinai, kada pravers vienas ar kitas įgūdis, žinios ir asmeninės savybės. O tobulėdama su „GetJet Airlines“ komanda toliau sėkmingai pildau savo žinių ir įgūdžių bagažą“, – teigia bendrovės pardavimo skyriaus vadovė.

Vienija noras pirmauti

Dabar įsibėgėja naujas Kristinos karjeros etapas. „Aviacijos rinka – vien iššūkiai. O tai, kad lietuviška bendrovė drąsiai priima pasaulinius iššūkius ir juos įveikia, daug kam kelia nuostabą. Vadinasi, mūsų kompetencijos, standartai ir tikslai yra aukšti, nes sugebame jau šešerius metus aktyviai konkuruoti tarptautinėje rinkoje. Sugebame greitai reaguoti ir prisitaikyti, sklandžiai bendradarbiauti ir su kolegomis dalytis patirtimi“, – pasakoja aviacijos profesionalė.

Anot Kristinos, aviakompanija daug pasiekia, nes draugiškų kolegų komanda yra ryžtinga – „GetJet Airlines“ siekia būti lyderė. Pavyzdžiui, šiemet bendrovė tapo pirmosiomis lietuviškomis oro linijomis, kurios įvykdė komercinį skrydį į Australiją.

2019 metais įmonė pelnė verslo laikraščio „Verslo žinios“ apdovanojimą – buvo pripažinta transporto ir logistikos sektoriaus lyderė. „GetJet Airlines“ orlaiviai jau yra skridę į daugiau nei 170 oro uostų 50 šalių. Šiemet prie bendrovės orlaivių parko prisijungė trys „Boeing 737 NG“.

„Kai matau, jog organizacija auga, žengia į naujas rinkas ir įveikia naujus maršrutus, labai džiaugiuosi. Tokiomis akimirkomis suprantu, kad įtemptas kasdienis darbas ir adrenalinas atneša siekiamų rezultatų. O tai skatina nesustoti ir sustiprina pojūtį, kad judame tinkama kryptimi, net jeigu ir nežinome, kokių netikėtų iššūkių atneš nauja diena. Aviacijoje visiškai nėra monotonijos, užduotys nesikartoja, todėl niekada nedarai to paties. Visada turi būti pasirengęs išeiti iš komforto zonos, tai padeda išmokti kai ko naujo ir tobulėti“, – dalijasi patirtimidabar sostinėje gyvenanti panevėžietė.

Kristina sako, kad darbe streso kupinų situacijų netrūksta, todėl labai svarbu mokėti suvaldyti įtampą ir atsipalaiduoti. „Pabėgti nuo rūpesčių man padeda pomėgiai. Man labai patinka gaminti maistą ir jį valgyti – mėgaujuosi tiek pačiu procesu, tiek ir rezultatu“, – šypsosi moteris. Kristinos vyras taip pat dirba aviacijos srityje, todėl sutuoktiniai vienas kitą gerai supranta ir palaiko.

Atrasdama kitas šalis mato ir Lietuvos pažangą

Keliaudama tiek darbo reikalais, tiek laisvalaikiu, pašnekovė mėgsta pažinti kitas kultūras, papročius, nacionalines virtuves. „Mane nuolat lydi pažinimo džiaugsmas. Viena yra skaityti ar klausytis pasakojimų apie kitą šalį ir kultūrą, visai kas kita – pačiai nuvykti, bendrauti, patirti“, – tikina Kristina.

Ji iki šiol prisimena įspūdingą kelionę į Libaną – šalį, apgaubtą gausybės mitų. Būnant šioje Viduržemio jūros valstybėje įvairūs mitai griuvo vienas po kito. „Libane susipina skirtingos kultūros, paveldas ir įdomios istorijos. Žmonės – labai draugiški, svetingi ir tolerantiški. Ten saulėta, šilta ir nuo seno darniai sugyvena įvairios tautos ir religijos“, – savo atradimais dalijasi daug keliaujanti „GetJet Airlines“ pardavimų skyriaus vadovė.

Ji pripažįsta, kad viešint užsienyje neišvengiamai pastebi ir Lietuvos pažangą. „Lygini šalis ir vertini, kiek esame pasiekę ir kaip toli nuėję. Kartu supranti, kad kiekvienas žmogus ir organizacija esame valstybės pažangos dalis. Esame maži, bet galingi, tad toliau turime būti ryžtingi, išradingi ir tinkamai vertinti savo gabumus ir sugebėjimus, nes dėl jų pasaulyje esame matomi ir galime kurti bei plėtoti tarptautinį verslą, netgi pirmauti savo segmente“, – įsitikinusi Kristina Andruškienė, kuri gyvendama Panevėžyje nesitikėjo, jog vieną dieną jai į rankas paklius raktas nuo aviacijos pasaulio ir daugybės skirtingų šalių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų