Pirtis Velžyje. I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Rajono pirtys – ant bangos

Rajono pirtys – ant bangos

Dar neseniai Panevėžio rajono valdžia svarstė, ar ne laikas užbaigti vegetuojančių kaimo pirčių erą.

Ties uždarymo riba laviravusios dabar jos gali būti ramios. Iki Savivaldos rinkimų belikus metams, rajono politikai neberizikuoja pykdyti kaimo žmonių, nors Krekenavos, Raguvos ir Vadoklių pirtys tebelieka pustuštės.

Tačiau kitos septynios rajono pirtys, nutraukus karantino suvaržymus, išgyvena tikrą renesansą.

Anot už pirčių darbą atsakingos Velžio komunalinio ūkio specialistės Jolantos Čekanauskaitės, vantos mėgėjai į jas plūsta šimtais.

Klientų skirstyti neišdrįso

Turėdamas net 10 pirčių, tokios infrastruktūros skaičiumi Panevėžio rajonas garsėja visoje Lietuvoje. Netoli Panevėžio esančiuose Dembavoje bei Velžyje, kiek tolėliau įsikūrusioje Upytėje, Naujamiestyje pirtys pritraukia nemažai vantos mėgėjų ir iš miesto.

„Taryboje buvo svarstyta į rajono pirtis įleisti išskirtinai rajono žmones. Juolab, kad bilieto kaina į visas rajono pirtis – 3-4 eurai, o realiai nusimaudyti vienam žmogui kainuotų 11 eurų. Tokia prausimosi savikaina. Tad išeitų, kad kiekvieną pirties lankytoją iš rajono biudžeto kaskart apdovanojame 7-8 eurais“, – skaičiuoja A. Pocius.

Tąkart nutarta, kad būtų pernelyg keblu kiekvieno pirties lankytojo prašyti dokumento apie deklaruotą gyvenamąją vietą. Kita vertus, toks panevėžiečių ar kitų vietovių gyventojų neįleidimas į rajono pirtis ar reikalavimas už prausimąsi susimokėti visą paslaugos kainą, kažin ar nebūtų buvęs įvardytas kaip diskriminacija.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 25 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų