Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Skaidrutė Kriukienė liūdnai pripažįsta, kad šiuo metu šalia miesto esančios mokyklos išgyvena ne pačius geriausius laikus. Dėl nuolat mažėjančio mokinių skaičiaus, vis sunkiau užpildyti tuštėjančius suolus, o tėvų priešinimasis įstaigų uždarymui lieka bevaisis.
„Siekiant išsaugoti mokyklas, galima padaryti viską, tik svarbu rajone turėti bent minimalų mokinių skaičių. Tuomet gali priešintis nepalankiems sprendimams, prisikviesti mokytojų iš kitų rajonų, sujungti klases, ieškoti kitų sprendimų, tačiau jeigu nėra vaikų, visos pastangos bevaisės“, – „Sekundei“ teigė S. Kriukienė.
Pasak specialistės, sprendžiant, ar mokykla bus uždaroma, visuomet atsižvelgiama ne tik į jos dabartinių, bet ir būsimų mokinių skaičių. Itin sumažėjus gimstamumui ir ištuštėjus gyvenvietėms, nebegelbsti net jungtinės klasės, kuriose pamokoje vienu metu sėdi skirtingo amžiaus mokiniai.
„Rajone jungtinės klasės nieko nestebina. Dažniausiai pirma klasė sujungiama su antra, o trečia su ketvirta. Tokių klasių visame rajone yra apie 30. Mokytojams dirbti šiek tiek sunkiau, kadangi reikia užtikrinti ne vienos, o dvejų programų vykdymą. Tačiau tokiose klasėse būna mažiau vaikų, tad mokytojai su krūviu puikiai susitvarko. Kai yra noras dirbti, rasti priemones visai nesunku“, – mano S. Kriukienė.
Pasak specialistės, Geležių mokyklos likimas jau greitai gali ištikti Jotainių bei Žibartonių pagrindines. Autonomijos turėtų netekti ir Berčiūnų pagrindinė mokykla, kuri gali tapti Naujamiesčio gimnazijos skyriumi. Norint išsaugoti pagrindinę mokyklą, klasės komplekte privalo būti bent 10 mokinių.
Komentarai
Mokyklas sujungia, bet rajono savivaldybės švietimo skyriuje darbuotojų nemažėja.