G. Kartano nuotr.

Rajono mokykloms permainos gero nežada

Rajono mokykloms permainos gero nežada

Atrodytų, paradoksas: už 16 kilometrų nuo Panevėžio esančiame Naujamiestyje vos pasirodžius skelbimui apie parduodamą butą ar sodybą, jie iškart nuperkami. Panevėžiečiai noriai keliasi gyventi į šį miestelį, turintį daugiau nei 700 gyventojų. Nepaisant, kad jų skaičius nemažėja, nuo kitų mokslo metų Naujamiestyje nebelieka gimnazijos.

Dar XVI amžiuje Lietuvos kašteliono Eustachijaus Valavičiaus Naujamiestyje įsteigta mokykla per visą savo gyvavimo istoriją gimnazijos statusą teturėjo viso labo 6-erius metus. Nuo šiųmečio rugsėjo ji vėl taps mokykla, teikiančia pradinį bei pagrindinį ugdymą.

„Neabejoju, kad taip yra todėl, kad Naujamiestis – netoli Panevėžio, miestas pasiekiamas per 20 minučių. Nors pas mus ir atsikelia gyventi šeimos, vaikus tėvai veža į miesto mokyklas. Mokytis į Panevėžį važinėja nemažai naujamiestiečių. Tokia realybė“, – priežasčių, kodėl vietos gimnazija priversta keisti statusą, ieškojo Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis.

Visą straipsnį skaitykite sausio 25 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Greitai vežiot mokinius į miesto gimnazijas nebeapsimokės. Žmonių pajamos greitai neauga. Pravers ir vietinė gimnazija. Tik bėda ta, kad pedagogų pritrūks. Seni į pensiją, o jauni ir mieste paklausūs.

  • Seniūno sūnus irgi baigė ne Naujamiesčio gimnaziją. Labai įdomu, kodėl didžioji dalis mokytojų dirbančių Naujamiesčio gimnazijoje savo atžalas irgi leisdavo ir leidžia mokytis į Panevėžio miestą. Gal problemos šaknys yra pačioje mokykloje ir jos vadovybėje?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų