Antanas Pocius. „Sekundės“ nuotr.

Rajono merui – šaukimas į teismą

Rajono merui – šaukimas į teismą

Vos keturis mėnesius Panevėžio rajonui vadovaujantis meras Antanas Pocius jau sulaukė šaukimo į teismą.

Tokį iššūkį merui metė su gyventojų ir valdžios barikadomis susidūrę verslininkai, planuojantys Panevėžio pašonėje statyti pirmąją Baltijos šalyse biodujų jėgainę, kurioje šiaudai, silosas, taip pat ir mėšlas būtų verčiami biometanu – viena žaliausių alternatyvų energetikoje ir pramonėje.

Velželyje planuojama biojėgainė – Kaune esančios bendrovės „Ekoternum“ sumanymas. Į statybas investuoti šešis milijonus eurų ketinanti bendrovė įkurta praėjusių metų rugsėjį. Tuomet, kai Velželio ir aplinkinių vietovių gyventojai išgirdo apie šias statybas, milijoninius užmojus turinti „Ekoternum“ turėjo vieną darbuotoją, šiuo metu skelbiama, kad jie yra du.
Pristatydama Velželyje ketinamos statyti jėgainės poveikio aplinkai ataskaitą „Ekoternum“ skelbė, kad 35 proc. statybų lėšų finansuotų ES fondai.
Biojėgainei numatyta vieta už šešių kilometrų nuo Panevėžio centro, po kilometrą nuo Velžio bei Liūdynės, nuo Velželio – keli šimtai metrų.
Biojėgainė, biodujomis versiantis šiaudus, silosą, grūdų nuovalas, mėšlą, srutas, su kitais gamybiniais statiniais užimtų keturių hektarų teritoriją. Žaliavas gamybai vešiantys sunkieji automobiliai į teritoriją važinėtų dviem keliais. Vienas jų numatytas per paties Velželio teritoriją, kitas nuo Senojo Vilniaus kelio eitų per lauką. Bioreaktoriaus statytojai abu kelius suplanavę išasfaltuoti.
Kaip aiškina bioreaktoriaus statytojai, jame išgautos dujos tiktų ir pastatams šildyti, ir elektrai, ir net automobilių degalams gaminti.

Nauda tiki, bet parašo nededa

„Ir aš, ir kiti rajono Tarybos nariai, manau, kad ir Velželio gyventojai, neabejojame tokio biodujų reaktoriaus nauda. Panašūs reaktoriai stovi už Krekenavos ir šalia Smilgių. Niekas dėl to neprieštarauja. Prieštaraujame tik dėl to, kad tokį reaktorių-jėgainę norima pastatyti šalia gyvenviečių“, – pabrėžė Panevėžio rajono meras A. Pocius.
Meras teigė dėl prieštaravimo biodujų jėgainei visai neseniai gavęs šaukimą į Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmus.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 12-os dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų